Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Van olyan aki cukorbetegen...

Kriszitna27 kérdése:

Van olyan aki cukorbetegen (gyógyszer nélkül, diétával karbantartott) lett terhes? Személyes tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Kb. eyg éve cukorbeteg vagyok. Nem kell rá szednem semmit mert elkezdtem diétázni és elég jól karban tudom tartani. Az eredményeim jók.( pl HGA1c 5,4-6,2 között mozog. Eddig még diabetológiára sem jártam. Most hogy terhes lettem elküldtek diabetológiára. Ott azt mondták hogy folytassam a diétát tovább és majd meglátjuk. De semmilyen más vizsgálatra nem küldtek. Nem kéne valamilyen vitamint szedni a diáta mellé és ha szednék nem késő már elkezdni ezután (7 hetes terhesen)?? Lehet valami baja a babának ha csupán diétával karbantartott a betegségem??
2016. jan. 17. 10:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem, nem lesz baja. Ha kiegyensúlyozottan táplálkozol még vitaminokra sincs igazán szükséged. Ha mégis akarsz szedni feltétlenül nézd meg az összetevőit (csak kismamáknak ajánlottat használj). Rendszeres vércukorkontrollon és a terheléses vizsgálaton kívül nincs más teendő.
2016. jan. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha a vércukor értékeid rendben vannak, akkor nem lesz baja a babának. Viszont egy 6,2-es HbA1c azt jelenti, hogy napközben bőven lehetnek 7 fölötti értékeid. Méred rendszeresen a cukrod? Milyen értékeket mérsz?
2016. jan. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a gyors válaszokat.

reggel általában 5,2 körül mérek. napközben evés után két órával szoktam legközelebb mérni azok is 4,7 és 6,2 között mozognak. most a diabetológus azt mondta hogy evés után egy órával mérjem meg. azok a mérések is jók. a legtöbb 6,8 volt de az is egyszer forfult elő.

volt olyan hogy evés után fél órával megmértem (próba képpen) és akkor viszont volt egyszer olyan hogy 7,5 meg egyszer hogy 8,3. most akkor hogy kell mérni és evés után közvetlen mennyire mehet fel??

2016. jan. 17. 13:42
 4/8 anonim ***** válasza:
Úgy mérd, ahogy a diabetológus mondta. Étkezés előtt közvetlenül és étkezés (megkezdése) után 1 órával. Elvileg étkezés után 1 órával a legmagasabb. Éhgyomorra 5,2 tökéletes, étkezés után 7 alatt kellene lenni.
2016. jan. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

köszönöm. most úgy méregetem és megpróbálok még jobban vigyázni.

A hga1c több mint egy éve 7,7 volt. (amúgy is túlsúlyra még ráhíztam) akkor nekiálltam diétázni és először 6,7-re tudtam letornázni utána 5,4-re egy jó darabig. az utolsó egy hónappal ezelőtti volt 6,1 (abban az időben tényleg picit lazítottam)

amúgy túl vagyok már egy terhességen (4 éves a fiam) és az teljesen rendben zaljott. sőt a terhesség alatti cukorterhelésem is jó volt.

De most azért félek hogy nehogy valami baja legyen a babának.

2016. jan. 17. 14:09
 6/8 anonim ***** válasza:
Érdekes, hogy így le tudtad vinni gyógyszer, vagy inzulin nélkül. A 7,7-es HbA1c nagyon magas. Abban az időben bőven lehettek 10 körüli vércukor értékeid is. Megeszed az előírt szénhidrát mennyiséget?
2016. jan. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

kb. 160-180 gramm szénhidrát diétát tartok. de van úgy hogy túllépem és kicsit bűnözök. nem eszek egyáltalán cukrot és cukortartalmú ételeket. a búnözés azt jelenti hogy nagyobb adagot eszek megengedettnél, így jön ki a magasabb szénhidrát. kb. fél éve elkezdtem mozogni (napi fél-egy óra sz.bicikli) de a terhesség óta abbahagytam mert nem esett jól. gyógyszert akartak írni az elején de a tervezett terhesség miatt nem vállaltam be és időt kértem. ezért csúszott a terhességem is. sikerült így levinni az értékeket. az elején én sem biztam benne de eltökélt voltam a baba miatt.

azt nem értem hogy nekem hogyhogy evés után fél órával néha magasabb (pl. 7-7,5-8) és evés után egy órával lemegy 7 alá. akkor ez normális?

2016. jan. 17. 15:29
 8/8 A kérdező kommentje:

amúgy még diabetológiára sem jártam mert a háziorvosom figyelte a három havi értékeket azok meg jók voltak.

most hogy terhes lettem akkor küldött el először.

2016. jan. 17. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!