Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Epilepszia szerű roham?...

Epilepszia szerű roham? Előfordult már valakivel?

Figyelt kérdés

A lányom most lesz 5 éves. Ma szülinapi buliban volt. Felhívott az ünnepelt kislány anyukája, hogy lefagyott a gyerek, nem reagál semmire. Kihívták a mentőt is mire én odaértem (az ügyeletet hívták először, ők mondták, hogy inkább mentő).

Nem igazán volt magánál, az ölemben ült az ideúton, és közben végig anyázott megállás nélkül. Utána a kórházban kicsit már magánál volt, de még akkor sem teljesen.

Nem emlékszik a mentőre, sem arra, hogy hogyan lett rosszul. Itt kellett maradni vele a kórházban. A vérképe, vérnyomása rendben, reggel kell leadni vizelet mintát, meg lesz szemészeti vizsgálat. Nem tudják, mitől lehetett a roham.

Előtte egyetlen tünete a fáradtság volt.

Valaki volt már hasonló helyzetben?

Nyilván majd az összes vizsgálat után okosabbak leszünk talán, de most megőrjít a tudatlanság.


2016. jan. 23. 00:13
 1/4 anonim válasza:
Szia! Lehetseges hogy epilepszia. Ugyanis az epilepszia nem kotottem az a rangasos, szemfelakados, szajhabzos dolog. En epilepszias vagyok, nekem ugy derult ki, hogy elfelejtek dolgokat. Nalam ez a roham. Csinalom a dolgomat ahogy kell, viszont olyan mintha nem menne a memoriamba amit csinalok. Eszre se veszi rajtam senki, mert normalis vagyok, eppen csak nem emlekszem. A kislanynak is lehet epilepsziaja, kis lefagyos epilepsziaja. Hidd el felesleges aggodni, ha ilyenje van, adnak neki gyogyszert, kell egy kis rendszer es annyi. Mi is aggodtunk, hogy mi bajom lehet, mar a legrosszabbra is kb, de felesleges volt. Persze nem mondom hogy nem komoly betegseg, viszont egyutt lehet elni vele, es nem kell felni tole. :)
2016. jan. 23. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Majd írd meg,hogy mit állapítottak meg! Utolsó!hány évesen vették észre?nem nőhető ki?
2016. jan. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az EEG alpján epilepszia. Jövő héten megyünk konzultációra.
2016. jan. 27. 14:42
 4/4 anonim válasza:
Az öcsémel is ez történt amikor másfél éves volt de neki utána többször is elöjött és 2 hónapig volt kórházban. A vizsgálatok után kiderült ,hogy epilepsziás és elkezdték tömni minden féle gyógyszerrel de csak rosszabb lett és azoknak a gyógyszereknek elég durva mellékhatásaik voltak/lehetnek főleg egy másfél évesnek de rá egy évre kiderült hogy csak hiánybetegsége volt
2016. jan. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!