Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Miért nem vihetem haza 2 nap...

Miért nem vihetem haza 2 nap után?

Figyelt kérdés
Szombat este be kellett jönnünk a gyerekosztályra, krupp szerű(de nem kruppos) köhögéssel. Másnap már nem köhögött, csak picit este, azt mondták, nem kell a hideg köd, ma reggel mehetünk haza. Vizit után közölték minden vizsgálat nélkül, hogy maradunk, acc-t kap. Az lenne a kérdésem, hogy hazavihetem e saját felelősségre? Otthon is le tudom venni a fűtést, adhatok köptetőt, .... Itt pár anyuka beszélte, hogy kell a kórháznak a 3 nap.. De miért? Nem vagyok felelőtlen, de vizit előtt még a nővérek is mondták, hogy biztosan haza fog engedni a főorvos és mégsem...
2016. febr. 1. 10:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Saját felelősségedre, ha nincs életveszélyben, bármikor hazaviheted. A 3 napot valószínűleg a finanszirozás miatt mondták. Az OEP minimum napokat ad meg a betegségcsoportoknak és ha azt nem érik el nem kapják meg érte a pontot (pénzt). Mivel a kórházaknak ebből kellene fenntartaniuk magukat oda kell, figyelniük erre is. Sajnos az oep finanszírozás a legtöbb esetben köszönő viszonyban sincs a költségekkel :((
2016. febr. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Félve szokták megemlíteni, de felvetheted nekik, hogy papíron benn maradtok.

Amikor a nagyobb fiam volt benn, másnap már nagyon jól volt, evett, ivott, játszott, a doktornő mondta, sajnos, az oep nem hiszi el, hogy a gyerekek amilyen gyorsan ledőlnek a lábukról, olyan gyorsan rendbe is jönnek. Óvatosan megemlítette a papíron maradást, én rögtön beleegyeztem, és ha szükséges visszük vissza. A negyedik napon egy kontrollra kellett visszamenni, akkor kaptunk zárójelentést is.

2016. febr. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor ha hozzák az ebédet, be is jelentem. Amikor torokgyulladása volt, akkor 100x rosszabbul szólt a köhögés, otthon mégis meggyógyult :) az már csak hab a tortán, egy 6 éves gyerkőccel egy ágyon kell feküdnöm úgy, hogy a kórterem üres, és van benne 3 felnőtt ágy, és 3 kisebb ágy...
2016. febr. 1. 11:15
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan ilyen helyzetben voltam, én elolvastam a kifüggesztett rendeletet a folyosón.

Ha első kruppos roham, akkor az potenciálisan életveszélyes, ergo nem lehet saját felelősségre hazavinni a gyereket.


Ha a szabályokat megkerülve mégis hazaengedik és otthon befullad, akkor a kórház perelhető lenne, jogosan. Így ők egy rendeletet tartanak be ezzel.

2016. febr. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Elírtam, bocsi. 5 éves
2016. febr. 1. 11:16
 6/6 A kérdező kommentje:
De nem kruppos. Krupp szerű köhögés. Egy gégészeti vizsgálat se szükséges szerintük. Szerintem meg nem ártana, ha már annyira nagyon életveszélyes lenne. Orra nem folyik, nem lázas. Meg sem vizsgálják..
2016. febr. 1. 11:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!