Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Kiütés, plusz köhögős vírus,...

Kiütés, plusz köhögős vírus, plusz kötelező oltás? Hogy csináljam? Bölcsöde! Több kérdés

Figyelt kérdés

1. valszeg a bölcsis tejalapú étkezés miatt egyre gyanúsabb, hogy karján lábán nem melegkiütései vannak, hanem ekcéma, tejallergia (a tejet nemigen sikerült még bevezetni, így bölcsiben kezdte) hozzátáplálásnál(ételek bevezetésénél) anno azt írták, ilyenkor várni kell vagy 3 napot és csak utána adjuk újra..de erre bölcsöde nem hajlandó, azt ondták amíg gasztronómus, v ilyesmi szakembertől igazolás nincs, addig azt eszi, amit a többiek(magyarán folyamatosan mérgezik tovább a gyereket..)most azért hogy egy 3 napos szünetet tartsunk, menjek gasztronómushoz meg szúrkáltassam a gyereket agyonra allergiavizsgálat címen????


2. a csoporttársától elkapott valamit, köhög.(nagyon enyhe orrváladékozás is van ,enyhe étvágytalanság, ami szokatlan és mintha hányingere is lenne) ilyenkor jobb megelőzni a bajt, azonnal kivenni a gyereket pár napra(ha megtehetem) és megkezdeni a gyógyítást, vagy megvárjam míg jól belemegy a betegségbe, lázas lesz és aztán kiírja az orvos?


3. erre most jön a levél, hogy legyek szíves befáradni a gyerekkel a mostani esedékes 21 hónapos kötelező oltásra, amikről tudjuk, hogy gyenge immunrendszer esetén, betegségek idején nem szabad..(azért nem a dokit kérdezem, mert ő csak legyintene és be is adná, mert ugye konkrétan láz nincs)


2016. febr. 1. 21:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

3.-beteg gyerek ne kapjon oltást, majd megkapja 1-2 hét múlva.

1-2.-most kiveszex, kikúrálod és közben a három napot is ki tudjátok próbálni hogy a tejtől vannak e a kiütések.

Ne a bölcsit hibáztasd, nem mérgezik a gyereket, nem adhatnak mindenkinek mást enni. Vidd el kivizsgálni a gyereket.

2016. febr. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nagyon nagyon köszi a tanácsod! :)én már totál össze voltam kavarodva
2016. febr. 1. 22:43
 3/8 anonim ***** válasza:
71%

Beteg gyereket tényleg nem szabad oltani.

Gasztroenteorológust keress, de készülj fel, hogy sokára kapsz időpontot.

2016. febr. 2. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

köszi a tanácsotokat


de biztos indokolt a gyermeket ilyen tortúrának kitenni, mint az allergiavizsgálat, amikor lehet ki is növi??

2016. febr. 2. 13:01
 5/8 anonim ***** válasza:
Lehet hogy kinövi, de addig is kezelni kell. Most ha nem tudod mire allergiás, akkor hogyan kezeled? Vagyis milyen ételeket kerülsz, ha nem tudod mire allergiás?
2016. febr. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

most a túrós buktát kerülöm, mert szinte mostanában indig azt vettem neki uzsonnára mert elvileg kellene tejterméket is enniük, joghurtokat nemigen eszik, sajtot ritkán veszek a vacsorájhoz.

jól éreztem, a doki már ost így beoltotta volna..de csúsztatam egy hetet, nem utalt be a kiütésekkel sehova mert szerinte nem attól van(amiket 1-es pontomban is soroltam). és ennek tetejébe ki sem írt, igazlást csak arra a napra adott amikor mondtam, hogy egy köhögős csoptársa miatt nem akarom vinni, mert már a gyerekm is kezdi a köhögést. kiírt Fenistil cseppeket és ennyi...

2016. febr. 3. 20:24
 7/8 A kérdező kommentje:
a Fenistil cseppet most olvasom, kizárólag tünetet kezel..hurrá...:(
2016. febr. 3. 20:29
 8/8 A kérdező kommentje:
csak gondoltam megírom, éjszakára és reggelre már 37,7 volt..
2016. febr. 4. 10:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!