Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ausztriában oltották a fiamat....

Ausztriában oltották a fiamat. A nyáron költöztünk haza, a körzeti gyerekorvos pedig újra beakarja adatni a kötelező védőoltást a gyereknek. Engedjem?

Figyelt kérdés
Azt mondja csak pecsétltek és nem oltottak! Mert ezt sokan csinálják! Négy évet laktunk kint és ezt sem kellett volna beadatnunk de a férjem ragaszkodott hozzá! Ő nagyon oltáspárti. Én viszont felwslegesen nem erőltetném! A gyanúsítgatást visszautasítottam, akkor az orvos is visszavett, de elég bántófeltételezés volt. Van ilyen tényleg? Mit javasoltok?

2015. szept. 18. 15:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha te tudod hogy beoltották (láttad), akkor ne endegg újra beadni.
2015. szept. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom! Ott voltam! Nagyon rendes volt a doktornő, a pici észre sem vette.
2015. szept. 18. 15:24
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Te BIZTOSAN tudod, hogy megkapta, kétszer NEM kaphatja meg, mert megbetegszik, "akkor az orvos is visszavett"

- akkor a probléma megoldódott, ne hisztizz.

2015. szept. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem normalis az ilyen orvos, duplan be akarja adni ??

Nehgy megengedd, nem szabad!

2015. szept. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%
Az orvos vegye fel a kapcsolatot az osztrák orvossal és meccseljék le egymás között. Én ezzel oldanám meg.
2015. szept. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mi külföldön élünk. Nekünk az iskolaorvos kérte az oltaskonyv másolatát. Az EU szabályai szerint a gyereket a lakóhelye szerinti kötelező oltási rend szerint kell oltani. Ez országonként változó. A szülő kérheti, hogy a gyerek megkapja teszem azt a Magyarországon kötelező, de adott országban max választható oltast. Az oltasokbol meglétét az oltási könyvvel kell igazolni. Ha a gyerek attelepul, az orvos ellenőrzi az oltaskonyvet és jelzi, hogy itt milyen kötelező oltásokat kell még megkapnia. Felulbiralati joga nincs, olyan nincs hogy márpedig a gyereket újra kell oltani x-oltassal, mert azt a gyerek nem kapta meg, csak bepecseteltek. Ha tovább kotozkodik, orvosvaltas és terts ajánlott levél két példányban, egyik neki, a másik a jegyzonek
2015. szept. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
A 6-os válasz jól hangzik, én még annyit tennék hozzá, hogy olvastam már olyan magyarországi esetről ahol a gyereket az iskolai időben a szülő előzetes tudta nélkül beoltották, az egész osztályt elvitték a körzeti orvoshoz és a gyerek bármit mondott, nem hallgattak rá és beoltották. Te sem tudhatod előre, hogy az az iskola ahová a gyereked jár milyen drasztikus lépésekre képes addig amíg meg nem lépi, tehát sürgőssen el kell ezt a dolgot intézni adminisztratív úton, mert utólag ha mégegszer beoltják a gyereked a tudtod nélkül már hiába rohansz fűhöz-fához, ebben az országban még perelni sem érdemes és persze az pláne nem mentené meg a gyereked életét.
2015. szept. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Orvosváltás lesz! A férjemnek majd akk szólók ha megtörtént! :)
2015. szept. 18. 22:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!