Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Coli bakterium 11 hónaposnál?

Coli bakterium 11 hónaposnál?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Azoknak az anyukáknak a tapasztalatát várom,akik hasonló cipőben járnak,jártak. Kislányomnak születése óta 3* volt coli baci a vizeletében. Persze mindig antibiotikum,mert muszáj. Ultrahang negatív. Minden széklet után Betadinos oldattal fertőtlenítem a popsiját. Az orvos szerint kinőheti. De mikor? Elkeserítő,hogy antibiot kell szedni. Egyébként 6 hós koráig kizárólag szopizott,mégis volt probléma. Írjatok tapasztalatot légy szíves!
2016. febr. 2. 12:21
 1/8 anonim ***** válasza:

Mi is megjártuk a hadak útját ez miatt a kislányommal.

Nála 3 hónaposan találtak először colit a vizeletében és ez 1 éven keresztül tartott. Eleinte antibiotikummal tömték, volt hogy egyszerre 2 fajtával, és olyan is volt, hogy kórházban voltunk és 7 napig kapott vénásan ab-t, majd itthon még 10 napig szájon át adtam neki. A kúrák lejárta után pár nappal már újra pozitív volt a leoltása. Elvittem neprológushoz, Ő mondta hogy soha többet ne adjak neki ez miatt antibiotikumot, úgysem ér semmit csak tönkre teszem a gyereket vele. Tőzegáfonyát javasolt és probiotikumot. 11 hónaposan kezdtük, 3 hónap múlva már jók voltak a leletei és azóta (1 éve) sem jött vissza. A tőzegáfonyát még mindig szedi és folyamatosan járunk uh-ra és vesegondozásra, de szerencsére semmi maradandó nem alakult ki nála ez miatt.

2016. febr. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Nekem azt mondta a gyerekorvos kell a gyógyszer,mert akkor fogja károsítani a veséjét. Milyen tőzegæfonyát adtál neki? A te lányod lázasodott a baci miatt? Mert az enyém igen. A nephrológián ultrahangoznak ,és vizeletet tenyésztenek?

2016. febr. 2. 15:15
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia nekem a 3.5 hós kisfiamnál volt egyszerüen nem tudom mitöl, mikor csak tápos volt!!

5 napig kapott vénásan antit!

Aztán még itthon 9 napig Cedax babyt!!

Azóta 1x voltunk kontrolon de nem volt uh.

Amúgy minden negatív volt hála istennek!!

Nem hívtak többször vissza kontrollra ,nem értem miért , aztán ez volt februárban és még 4 hónapon keresztül havi vizelet vizsgálat!!

Azóta már 16 hónapos az életem eddig minden ok!

Éa nekünk nem ajánlottak tőzeg izèt vagy mit ,vajon mièrt??

Jobbulást kívánok a drága picinek!!!

2016. febr. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönjük szépen,aranyos vagy. Minden jót nektek is!
2016. febr. 2. 18:45
 5/8 anonim ***** válasza:

[link]


Ezt adom a kislányomnak, 1 éves kortól szedhető, mi 11 hónaposan kezdtük a nefrológus ajánlására.

A gyerekorvos nekem is azt mondta, hogy azért kell az ab, mert különben károsítja a veséjét. 11 kúrán volt túl a lányom 1 évesen.

Nálunk is magas lázzal kezdődött, amit semmi sem indokolt, ezért kért az orvos vizeletleoltást. A nefrológus 1/2 évente küld uh-ra, a havi vizeletleoltást is Ő kérte, de a háziorvosunk adta hozzá a beutalót. 1 éve volt az első - leletünk, utána még pár hónapig kellett havonta leoltatnunk, azóta pedig csak a kontrollok előtt és akkor, ha belázasodik. Azonnal viszem a pisit leoltásra, de szerencsére eddig rendben voltunk.

Egyébként az én kislányom is csak anyatejes volt 7 hónapig. A doki azt mondta, hogy a székletből kerül fel a húgyutakba a baci és ott megtapad. Bármit csinálhatsz, a kaki gyorsan bejut és a pelenkáskor végéig nagyon veszélyeztetettek a babák ez miatt.

2016. febr. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Meg probiotikumot adtam még neki sokáig. Biogaia cseppeket és Prokidet felváltva. Ha jól emlékszem legalább 5-6 hónapig ment ez, majd egyre kisebb adagokat kapott és elhagytuk végleg.

Illetve én adtam neki homeopátiát is, már minden mindegy alapon. Kimondottan erre kaptam a golyókat.

2016. febr. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat! Sokat segítettél.

Örülök,hogy ti már jól vagytok! Minden jót kívánok a továbbiakban is!

2016. febr. 3. 07:56
 8/8 anonim ***** válasza:
Remélem gyorsan túl lesztek rajta és nem lesz semmi gond belőle!!!
2016. febr. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!