Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Kullancs elleni védőoltást...

Kullancs elleni védőoltást érdemes beadatni?

Figyelt kérdés
Érvek, ellenérvek?

2016. febr. 16. 21:27
 1/10 anonim ***** válasza:
66%

kullancs elleni oltás sajnos nincs :(

agyvelőgyulladás ellenit szerintem érdemes beadatni ha nem szeretnéd, hogy gyereked elkapja egy szemét vérszívótól és kórházba kerüljön.

ellenérv az lehet ha közeletekben nincs és nem is lesz kullancs

2016. febr. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem vagyok oltáspárti, de ezt beadattam.
2016. febr. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mi nem adattuk be, a gyerekorvosunk nem tartotta szükségesnek. Mivel a mi megyénk nem fertőzött, és nem járunk kirándulni sem vmi gyakran. Így azt mondta,h 2 éves kor előtt nem javasolja. Azt igen, h eleve a kullancs ellen védekezzünk, pl uh-os riasztó. Szerintem kérdezd meg te is a dokitokat.
2016. febr. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én is be fogom adatni pár héten belül. Tavaly nyáron találtam benne egyet, ráadásul sehol nem jártunk csak az oviban játszott, és itthon a fűben.

Nagyon megijedtem, reflexből kikaptam belőle egy csipesszel. Szerencsére nem lett baj, nem szívta meg magát, csak pár órája lehetett benne.

De egy alkalom elég volt. Idén oltatni fogom, pont múlt héten kaptam meg a receptet az orvostól.

2016. febr. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Férjem hivatásos vadász és hazahozott már néhányat a ruháján, másrészt mi is gyakran megfordulunk az erdőn, szóval nálunk nem kérdés. Az elsőt már megkapta a gyerkőc, hamarosan jön a 2. kör oltás.
2016. febr. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ezt 1 évesnek is belehet adatni? Mennyibe kerül? Most nagyon megijedtem, nálunk nyáron a kertben is sok a kullancs, a kutya állandóan összeszedi őket, de a páromnak is volt már úgy hogy kiment félmeztelen a kerzbe füvet nyírni és úgy jött be hogy a kullancs már belevolt fúrodva :/ Mondjuk ebben annyi jó van hogy már rutinosan kikapom őket de nem akarom valami baj legyen :/
2016. febr. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hány évesen érdemes?minél előbb?
2016. febr. 16. 22:18
 8/10 anonim ***** válasza:
1 éves kor után lehet beadatni. 2 adagért kb. 13 ezret fizettem pár héttel ezelőtt (ezeket 1 hónap különbséggel adják be), majd a 3. adagot következő télen.
2016. febr. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

a nagyobbik csak 4 évesen kapta meg, a kicsinél 1 éves kora után elkezdtük az oltás sorozatot.

Az okok,a naggyal megyeszékhelyen éltünk,kb semmi kert vagy zöld,doki nem tartotta indokoltnak...Mire a kicsi született,már egy erdő mellett laktunk...eléggé indokolt lett a dolog...

Ez nem azt jelenti,hogy a gyerek nem szed össze majd többé kullancsot,de az agyvelő gyulladást megelőzi(elvben), a Lyme-kór ellen viszont nincs oltás(szintén kullancs terjeszti)

Szóval ha beadatod,mellette ugyanúgy kell figyelned,megtanulnod hogy szedd ki(patikában van erre eszköz).Nekünk a doktornőnk azt javasolta,hogy napi 4-5-ször nézzem át őket,hogy minél kevesebb időt töltsön a gyerekben,ha már belemegy,volt,hogy 4-et szedtem ki egy nap alatt az alig másfél évesből..

2016. febr. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Annyit tudni kell, hogy a Lyme-kór ellen tényleg nem véd, és nem is gyógyíthat a betegség, de ha időben észreveszed a jeleket, kullancs helyén piros folt, akkor azonnal orvoshoz kell menni. Vérvétel, majd antibiotikum kúra, ha korán mész, ezzel meg lehet fogni a betegséget. A gyerekorvosom mondta. Szóval az ideális kombináció az oltás, a kullancsriasztó szerek és a megfelelő ellenőrzés. Akkor biztosan nem lesz baj.
2016. febr. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!