Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Tényleg minden NEM kötelező...

Tényleg minden NEM kötelező védőoltást érdemes beadatni?

Figyelt kérdés
Vagy csak én gondolom úgy, hogy nem kéne ennyi oltással bombázni egy fiatal szervezetet? Nagyon gondolkodom mindegyiken és nem az áruk miatt, hanem mert úgy gondolom h jó párat elég agresszív marketinggel próbálják rábeszélni az embert. Én soha semmilyen ajánlott oltást nem kaptam kiskoromban és most se adatom be az influenza elleniket sem. Az eddigi legsúlyosabb betegségem a vakbélgyulladás volt,- ami ugye nem kivédhető oltással. Nektek mi a véleményetek?
2013. jún. 25. 13:24
 1/8 gabszem ***** válasza:
mi pl. a bárányhimlő ellenit nem adattuk be. Egyrészt mert mi is túlestünk rajta, másrészt a doki mondta hogy ez egy nem túl jó vakcina, sok gyerek akkor is elkapja, ha be van oltva. Szóval felesleges szerintem. Mi a ROtavirus ellenit beadattuk akármilyen drága is ,mert a környezetünkben több esetben is hallottuk hogy a kicsi elkapta és 1 hetet volt kórházba. Hát ezt nem kockáztatom meg. Még a meningitis ellenit is beadattuk, mert évente több gyerek is meghal agyhártyagyulladásban.
2013. jún. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mi a meningococcus ellenit adattuk be és most fogja kapni a prevenárt is a 15 hóssal. Mindkettő agyhártyagyulladás ellen van.
2013. jún. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm Gabszem!

A Rotán nagyon gondolkodunk a párommal. Az tart még vissza, hogy egy orvos ismerősöm szerint nagyon sok hasonló betegség van amit szintén elkaphat a közösségekben mint a Rota, és azok ellen nem vég.

2013. jún. 25. 13:36
 4/8 A kérdező kommentje:
A Prevenart ma kapta meg a lányom, mindössze 2 hónaposan. Sajnos azután pont nem olvastam utána és rögtön dönteni kellett. - amit most nem értek, mert ezek szerint még 15 hósan is simán be lehet adatni
2013. jún. 25. 13:38
 5/8 anonim ***** válasza:
A prevenár úgy van,hogy 1 év fölött csak 1et kell kapnia és 1 év alatt 3 oltásból áll,én ezért vártam meg,hogy elmúljon 1 éves,így a kötelezővel együtt fogja megkapni(ami még nem biztos,mert lehet külön kérem,nem engedem együtt)
2013. jún. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
30%

"orvos ismerősöm szerint nagyon sok hasonló betegség van amit szintén elkaphat a közösségekben mint a Rota, és azok ellen nem végű"

Ez már én is sok helyen hallottam de szerintem hülye indok. Ha egy betegséget megelőzők vele a 10-ből akkor sem 11-et kapott el a gyerek.

2013. jún. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kisfiam a rotán kívül minden oltást megkapott ami a korának megfelelő, kislányom a rotát is.

Influenza ellen is oltattam őket ősszel, mert mindegyiknek van alapbetegsége (kisfiam kruppos, kislányom vele született hörgőszűkületes és asztmás), ezek mellé nem hiányzott egy influenza.

Agyhártya gyulladás elleni (prevenár és meningitec) szerintem nagyon fontos védőoltás. Évente több esetet hallani, és szinte mind halállal végződik, mert nem olyan könnyű ezeket diagnosztizálni.

"Kullancs ellen" is oltattam, mert nagyon fertőzött környéken élünk, családi házban, sokat vagyunk az udvaron, kertben, kirándulunk is.


Én azt az elvet vallom, hogy amit meg lehet előzni, azt előzzük is meg, mert úgyis vannak olyan betegségek, amiket sajnos nem tudunk kivédeni.

2013. jún. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én csak a rotát és tüdögyuladást nem adatam be ,de a többit igen mind 3 gyerekemnek ,én ugy gondolom ha egy betegséget meglehet elözni egy szurival akor megelözöm .
2013. jún. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!