Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Létezik ingyenes Dévény torna?

Létezik ingyenes Dévény torna?

Figyelt kérdés
a babám jövő héten lesz 6 hónapos.születése óta kell kontrollra járnunk a fejlődésneurológiára mert toxémia miatt született 3 héttel korábban császárral.azt mondják a dokik hogy feszes a háta és a lába.már 2x megfordult magától és kinyomja magát de ennyi.azt mondja a doki hogy ha nem kezd el forgolódni és nem múlik a feszesség Dévényre kell járnunk,de az nagyon drága!azért ez szerintem borzasztó hogy akinek a szülei nem tudnak kifizetni havi20-30 ezret annak beteg marad a gyereke amikor fizeti a t.b.-t?nincs erre más megoldás?persze lemondanék bármiről hogy ő jól legyen de ennyit sajnos nem tudunk kifizetni!más hogy oldja ezt meg?nincsenek videok amiből megtanulhatom én ezeket a tornákat?

2016. febr. 18. 11:41
 1/8 anonim ***** válasza:

Van TB által támogatott Dévény torna, háziorvos nem írhatja fel, csak szakorvos. Nekünk neurológus írta fel, és ahhoz a gyógytornászhoz kellett mennünk, akihez ő küldött.


Ilyennel ne kísérletezz otthon, ez nem olyasmi, amit youtube-ról meg lehet tanulni, és még többet árthatsz vele.

2016. febr. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ahhoz mit szolsz hogy en meg fizetnek barmennyit, de egy devenyes se er ra, pedig 5 van a varosban (varoson kivul mar nekunk se ferne bele anyagilag, mert nem tomegkozlekedeskompatibilis - vegig orditja, kocsi pedig nincs)?


Most probalunk protekcioval bejutni.


6 honapos, laba feszes. 1-szer fordult hasra, nem nyomja ki magat.

2016. febr. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát nem értem akkor miért nem írták fel a fejlődésneurológián?vagy milyen orvosnak kell felírni?egyébként egy kicsit azt érzem hogy túlparáztatják az anyukákat és sokan jól élnek belőle,persze sokszor kell csak fura hogy mostanában minden gyereket fejleszteni kell
2016. febr. 18. 12:57
 4/8 anonim ***** válasza:
63%

"azért ez szerintem borzasztó hogy akinek a szülei nem tudnak kifizetni havi20-30 ezret "


Szerintem meg az borzasztó, hogy ahányszor beírom, hogy aki várhatóan nem tud majd kifizetni egy kis gyógytornát vagy speciális tápszert a gyereknek, az NE vállaljon gyereket, akkor rendre a béka feneke alá pontoznak azzal, hogy "nem lehet úgy gyereket vállalni, hogy jaj mi lesz ha beteg lesz".


Szerintem pedig csak úgy kellene gyereket vállalni, hogy el tudd tartani akkor is, ha fejlesztésre, gyógycipőre, spéci étrendre (allergia) szorul!


Mi "sima" gyógytornára járunk a gyerekkel, mert a Dévény annyira "menő" lett, hogy boldog boldogtalan paramami odahordja a makkegészséges gyerekét felmérésre, és ezzel nem jut idő és hely azoknak, akiknek tényleg szükségük lenne rá.

2016. febr. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha csak túlparáztatás, akkor minek akarod elvinni?


A gyerekorvosnál érdeklődj, ő meg tudja mondani ki ad beutalót.

Ha nem kaptok beutalót, akkor marad a megtakarítás. Pont ilyen helyzetekre van (nálunk legalábbis).

2016. febr. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Neurológus nem "ír ki" Dévény-kezelést, hanem mint szakorvos javaslatot tesz rá és ha a környéken létezik állami ellátásban ilyen gyógytornász, akkor oda fog irányítani. Még Budapestnek is vannak olyan kerü ahol hiába fizetnél, akkor sem jutsz el Dévény-kezelésre, annyira kevés a szakember.
2016. febr. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

jav.: kerületei


Ha sehogy sem tudod megoldani, akkor telefonálj be a központi számra, hátha tudnak neked segíteni:


[link]


Lehet, hogy bent az alapítványnál kevesebbet kell fizetni, de nem biztos, illetve akit itt ajánlanak, annak biztosan van tényleges végzettsége és nem fogja a gyereket fölöslegesen, indokolatlanul kezelni.

2016. febr. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
A mi lakhelyünk melletti városban (20 km) van két gyógytornász, akik fizetősök. Egy pedig a kórházban dolgozik, nem csak Dévényt csinál, elvileg más módszereket is gyakorol. Háziorvosi beutalóval ingyenes. Akik hozzá járnak, viszont ők nem nagyon haladnak. Inkább kifizetem a heti x forintot, szerencsére busszal be tudunk járni, mert kocsival már nagyon megterhelő lenne. Viszont látom a fejlődést a gyerekemen, hétről-hétre. Óriási segítség lenne sokunknak, ha ez is ingyenes lenne, de sajnos azt tapasztaltam eddig mindkét gyerekemnél, hogy mindig csak az ért valamit, amikor fizetős helyre vittem. Ott észrevették a problémát a koponya UH-n is, a kardiológián is. Előtte 2 héttel sima szakrendelésen meg semmi!!! Sajnos sokat kell áldozni, ha nem egészséges gyermeket hoz világra az ember, de erőn felül megpróbálunk megteremteni mindent.
2016. febr. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!