Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 1 éves fiam hurutos köhögésre...

1 éves fiam hurutos köhögésre Ceclorettát kapott, melyet 6 napja szed, normális hogy még köhög néha-néha?

Figyelt kérdés
A köptetőt négy napig adtam neki, mivel nem köhögött, szörcsögött többet, mint kezdetben, az alvásai is teljesen zavartalanok voltak, így sinecod cseppet is csak 3 este kapott. A torkán liftezik egy kis váladék, úgy tudnám leírni a jelenlegi állapotát...
2016. febr. 19. 12:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Azért szokták javasolni, hogy tartsuk be az orvos által előírt adagot, addig amíg írja, mert ha hamarabb abba van hagyva, akkor nem a bacik nem "pusztulnak" el teljesen. Egyébként szerintem vidd vissza az orvoshoz kontrollra.
2016. febr. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ügyeleten voltunk, nem volt előírt nap egyik gyógyszer tekintetében sem. A betegtájékoztatók alapján, és saját tapasztalat alapján mérlegeltem.
2016. febr. 19. 14:08
 3/4 anonim ***** válasza:

a cecloretta antibiotikum, nyilván nem a köhögésére kapta, hanem azért, hogy a köhögésből ne legyen tüdőgyulladás, vagy lehet hogy a torka is eleve piros volt


antibiotikumot nem szabad csak 4 napig adni, mert így többet árt, mint használ

egyébként benne van a betegtájékoztatójában is, hogy minimum 5 nap vagy a tünetmentesség után még 2 napig

2016. febr. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen , olvastam, azért kapta addig, ameddig. Egyébként úgy látjuk, rendben a gyerek, felköhögte a torkán liftező váladékot is.

Torka nem is volt nézve, itt hurutos járvány van, egyből tudta a doki, miről van szó.

2016. febr. 19. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!