Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Láz esetén mi a jobb? Bent a...

Láz esetén mi a jobb? Bent a meleg szobában, vagy kint, a hűvös friss levegőn?

Figyelt kérdés
2 éves gyerekről van szó. Más baja nincs, csak lázas és picit köhög. Voltunk dokinál, de láz csillapításon kívül semmit nem mondott. 😞
2016. febr. 24. 13:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
72%
lázast nem vinnék ki. vidd ki mikor nincs láza...2*30 perc levegő jót tesz akkor is ha beteg, de ha épp lázas akkor bent a jobb.
2016. febr. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
57%
Az első dolog, amit az orvosunk anno elmondott: Lázas gyereket nem viszünk levegőre. Ha köhög, tüsszög, náthás, akkor nyugodtan, de lázasan nem.
2016. febr. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
57%
Ja és akkor sem, ha csak a lázcsillapító miatt nem lázas. Majd ha már 1 napig magától láztalan, akkor ki lehet vinni.
2016. febr. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
23%

szia!

Tapasztalatból írom.Nekem mind a két gyerkőcnek magas és makacs láza van nagyon nehezen megy le nekik.

Nálunk a hideg és hűvös vált be.ha nem akarod kivinni akkor vékony bodyba és"hűvös" szobába lenni vele,de a legjobb a hűvös levegő.De felkell öltöztetni de ne túl vastagon,mert akkor ugyan úgy marad a láz

2016. febr. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Ez nem is olyan egyszerű kérdés, mert nem mindegy, hogy az a lázas gyerek odakint csúszdázik, labdázik, vagy pl. ül a babakocsiban és levegőzik. Utóbbi akár jó, akár nem, előfordul, ha orvoshoz kell vinni például. Én is úgy tudom egyébként, hogy amíg lázas, addig ne menjen ki (általában nem is kíván ilyenkor kimenni az én fiam), nyugisabb, bújósabb tevékenységek jobbak a szobában, de kifejezetten melegnek, legalábbis a szokottnál melegebbnek nem kell lennie bent. És fontos, hogy ilyenkor csak tiszta pamut ruha legyen rajta, nem polár felső vagy melegítőnadrág, és inkább két vékony réteg, mint egy vastag. Amikor már csak kis hőemelkedése van, akkor én ki szoktam vinni, bevallom, volt, hogy így is rosszabbodott utána a helyzet.
2016. febr. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
68%
2. vagyok. Az igaz, hogy ne legyen túlfűtött a lakás, és ne öltöztesd melegen, mert az nem jó, de egy 2 éves, ha kiviszed, mit fog csinálni? Szaladgál, játszik. Biztos módja, hogy jól felszaladjon a láza.
2016. febr. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
70%
Nekem azt mondta a doki,hogy ha lázas, amennyire csak tudom "pihentessem",hogy a szervezet a gyógyulásra összpontosítson. Na már most,ha kiviszem az udvarra, ott mindent csinál, csak nem pihen. Bár az enyém lázasan nem is kívánkozott ki, akkor bágyadt volt.
2016. febr. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
51%
Lázas gyereket nem szabad kivinni, maradj vele otthon, de szellőztess sokat (persze ne rá nyisd az ablakot). Ha láztalan de még köhög, akkor már viheted levegőzni.
2016. febr. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

4-es vagyok!

Köszönöm a lepontozást !

Nem is szaladgálni kell kint csak sétálni vagy babakocsiba tenni, nekem mind a kettőnél ez vált be.De kinél hogy.

2016. febr. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
4-es! Egyedül te nem vagy lepontozva, miről beszélsz? Egyébként mond már el nekem, egy 2 éves mikor fog neked babakocsiba ülni vagy álldogálni csak a levegőn? Egy 2 éves szalad, játszik. Ha nem, akkor olyan beteg, hogy semmi helye odakint.
2016. febr. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!