Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hogyan adjam be 5 hónapos...

Hogyan adjam be 5 hónapos babámnak az antibiotikumot? Zinnat 2x2.5 ml kellene. Elsőt kihányta.

Figyelt kérdés
2016. febr. 24. 13:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ha nagyobb gyerek lenne, azt mondanám, hogy tedd be tömény málnaszörpbe, de így ez nem biztos, hogy jó.

Én kicsi kora óta mindent fecskendővel adok be neki, úgy nehezebben tudja kiköpni. Utána gyorsan itatom is, hogy ne hányja vissza, ha rossz az íze.

2016. febr. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem vagyok a cukor tea híve, de anno a Nagyobbnál ha ilyen keserű cuccot kellett szednie, mint a Zinnat, akkor fecskendővel a szájba, és rá egyből cukros tea.
2016. febr. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
46%

Fecskendővel, oldalra-hátra próbáld benyomni, ne középen, mert akkor kiköpködi vagy kiöklendezi.

Nem egyszerű...

2016. febr. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
73%
És ne egyszerre nyomd a szájába, csak fél milit max egyet egyszerre. Nagyon nehéz volt a második gyereknél nálunk is mindig a gyógyszerbeadás.
2016. febr. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
61%
Mindig evés előtt adtam mert visszabukta, így reméltem, hogy marad is bent valami.
2016. febr. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Én anyatejbe kevertem, amikor tisztán próbáltam adni egyből sugárban kihányta. Anyatejbe kevertem és nurofenes adagolóval tettem a szájába.

Ha tápszeres akkor értelemszerűen tápszerrel keverd!

2016. febr. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Akkor megpróbálom evés előtt beadni neki. Csak a papirra az van írva hogy evés után kell. Már félek előre.
2016. febr. 24. 17:44
 8/13 anonim ***** válasza:
46%

Nem tudom, miért kellett lepontozni a válaszaimat, van tapasztalatom a témában, kislányomnak a klinikán sem tudtak szájon át szedendő gyógyszert beadni, mert egyből kihányta...


Aki lepontozott, attól kérdezném, ő hogy csinálja? Mondjuk egy olyan kisgyerekkel, aki ha a gyógyszer szagától is hányni tud, és nem, nem lehet neki szörpbe vagy teába beletenni, mert úgy sem veszi be, és fél decit még nehezebb beletuszkolni. Amúgy a teát sem issza meg és a szörpből is csak egy félét, mert utálja a gyümölcsöt és mindent, aminek gyümölcs íze van, így a szirupokat is...


Mellé van egy nagyobb fiam, akivel sosem volt gond a gyógyszerbeadás, lenyeli, iszik egy kortyot rá és kész.

Akinek ilyen gyereke van csak, sosem fogja megérteni, milyen, amikor már nem tudsz mit kitalálni, és nem tudod beadni a gyógyszert, majd a gyerek annyira megunja az egész gyógyszer témát, hogy nem hajlandó elfogadni semmi italt...

2016. febr. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok, tudom, de pl az én babám amúgy is bukós először adtam neki evés után de visszajött.. az orvos azt mondta inkább adjam evés előtt minthogy ne kapja meg. Mert ahogy visszabukta az inkább a "nem kapja meg" kategória volt.
2016. febr. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

8-as vagyok. Igen, ráadásul nekem is mindkét gyerekem bukós volt, csak éhgyomorra lehetett próbálkozni, 16 hónapos korukig rendszeresen, minden étkezés között buktak, az első fél évben akár 10-15x is két evés között...

Még tavaly is csak evés előtt lehetett gyógyszer beadni a lányomnak (most 4,5 éves), mert kaja után az undortól egyből kihányt mindent.

2016. febr. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!