Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ha délutáni alvás előtt 37.8...

Ha délutáni alvás előtt 37.8 a hője gyermekednek adnál lázcsillapítót vagy várnál hogy feljebb megy e a láza?

Figyelt kérdés
2016. febr. 25. 14:54
 1/8 anonim ***** válasza:
30%
Adnék, nehogy alvás közben nagyon felmenjen.
2016. febr. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%
én várnék, de sűrűn ellenőrizném és 38.5 felett ébreszteném, adnék neki gyógyszert napközben. Éjszakára 38tól adnék. Nem jó ha hőemelkedésnél elnyomjuk a szervezet védekezési mechanizmusát.
2016. febr. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%
Nem. A 37,8 nem láz, hagyni kell a kicsi szervezetét picit dolgozni.
2016. febr. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
Én adnék, de csak azért mert volt lázgörcse, így nekünk 37,9től már kell lázat csillapítanunk. Nem várnám meg hogy feljebb egy vagy sem!de ha nem lett volna lázgörcse, akkor ebredés után megmérném hogy mennyi. Nem feltètlenül m3gy föl magasra. Kb 2 hónapja volt beteg a fiam, akkor pl 38nál nem ment följebb a hője. Nem minden betegség csinál magas lázat.
2016. febr. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Morozov ***** válasza:
61%
Nem, ez csak hőemelkedés. A tudomány jelen állása szerint 39 fokos láz alatt nem is kell lázcsillapítót adni, mert annak még jótékony hatása van a betegséggel való megküzdésben.
2016. febr. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
41%

39 már nagyon gyorsan felmehet 40-re vagy feljebb, addig nem szabad várni, hogy így felmenjen. 39 már magasnak számít és megterheli nagyon a szervezetet.

Én adnék, mert ha közben méregetem, akkor nem tud aludni. Azt meg nem kockáztatom, hogy közben felmenjen. 38-tól már lehet csillapítani. 37,8 meg már majdnem 38.

2016. febr. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
48%

Dehogy adnék! Hadd dolgozzon a szervezet!

Lázgörcsnek meg baromira nincs köze a lázcsillapításhoz. Adhatsz 10-et is, attól is lehet lázgörcs. Teljesen mástól van. Persze elterjedt, hogy 40 fokos láz -lázgöcs! Ez nem így van. 38,5-nél is lehet, extrém lázcsillapításnál s lehet!

LÁZ KELL!!!! Ekkor öli a szervezet a bacikat!

2016. febr. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
79%
Ha el tud aludni, én nem adnék neki. Ha rossz a közérzete, és várhatóan nem is tud a láztól aludni, akkor adnék. Alvás közben semmiképp nem méregetném meg ébresztgetném, az alvás a legjobb gyógyszer.
2016. febr. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!