Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor hagyta el kisgyereked a...

Mikor hagyta el kisgyereked a délutáni alvását?

Figyelt kérdés
lányom 27 hónapos. Mostanában nem akar délután aludni. Este kb 9- reggel fél 8 8 ig alszik. Nem korai ez? Párszor előfordult hogy én nem tudtam a kicsitől elaltatni mert pont akkor kelt fel amikor altattam volna a nagyot. Nem korai ez hogy ilyenkor elhagyja? Azt mondja nem álmos.
2016. febr. 5. 07:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Otthon már 2 évesen is csak ritkán aludt délután, de bölcsiben általában még igen. Mire ovis lett, 3 és fél évesen, akkor otthon már egyáltalán nem aludt, az oviban pedig ritkán. Én nem lepődtem meg rajta, saját oviskori emlékeim alapján én sem aludtam már ennyi idősen, kiscsoportban sem, később meg pláne egyáltalán nem.
2016. febr. 5. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Lányomnál előfordult hogy nem akart aludni, de rosszabb volt ha nem aludt, ennyi idősen még kell az idegrendszerének. Most 6,5 éves nagycsoportos és még az oviban alszik délután, a fiam 4 éves ő sosem hagyja ki a délutßni alvást. Szerintem próbáld meg vhogy ellazítani, ilyenkor azt hiszik lemaradnak vmiről ha ők alszanak ezért is mondja azt hogy nem álmos. Az én gyerekeim is max 9 kor alszanak, pedig délután is alszanak.
2016. febr. 5. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Hat és fél éves korában. Mindhárom.
2016. febr. 5. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
67%
2,5 évesen teljesen,de 2 éves korától már alig akart otthon aludni,bölcsiben még aludt.
2016. febr. 5. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
ja de azt hozzá kell tenni,hogy este fél 8tól aludt fél 7-7ig. Most 5 éves lesz most is alszik este 8tól- reggel 7ig.
2016. febr. 5. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A nagyom 5 és fél éves koráig aludt, itthon is, meg az oviban is. Most a 4 és fél éves próbálkozik, hogy nem akar aludni, itthon, ha program van, hagyom is, de érződik rajta kora este már, hogy nagyon fáradt, nyűgös.

9 körül fekszenek, és 7 körül kelnek reggel.

2016. febr. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nagylányomnál 5 éves korától fordult elő, hogy nem aludt. Most 6 és fél éves, ritkán fordul elő, hogy alszik délután. Kisebbik lányom 4 éves korától hol alszik, hol nem, de ha nem alszik, általában már elég nyűgös estére. Kisfiam 3 éves, ő még mindennap alszik. De ők este 9-fél 10-től reggel fél 7-7-ig alszanak. A Te lányod este 9-től reggel 8-ig tud 11 órát aludni, ennyi lehet elég neki egy napra.
2016. febr. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

4 évesen, amikor lerakta a cumit.

soha többet nem aludt délután (oviban igen, de ott sosem cumizott).

2016. febr. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Mindkettőnél volt egy ilyen időszakunk amikor nem akartak nappal aludni (pont így 27 hónap körül). Betudtam a dackorszaknak és nem engedtem, mert délutánra, estére nagyon kimerültek.

Azóta is alszanak délután, elmúlt pár nap alatt az alvás körüli nyafi. (4,5 éves a nagy, 30 hós a kicsi)

2016. febr. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Olyan 3 éves kora körül hagyta el a kisfiunk a délutáni alvást, de egyik rokonunk kislánya 2 évesen már elhagyta, nem aludt délután. Egy másik rokonunk kisfia pedig most, 5 éves kora körül hagyta el.

Ha majd azt látod, hogy hiába nem aludt délután, de este 5-6 felé sem nyűgös, akkor már biztosan nem igényli a délutáni alvást. De ha azt tapasztalod, hogy nem alszik délután, de 5-6 óra felé már nyűglődik, álmos, akkor még biztosan igényli a szervezete, csak kicsit dacosabb és nem akar aludni.

2016. febr. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!