Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Normális hogy köhögést csak...

Normális hogy köhögést csak tünetileg kezel a doki bölcsis kisgyereknél?

Figyelt kérdés

Mindig köhög. Először napokig szàraz köhögés azutàn átmegy hurutosba. Mindkettőre van kőptető a doki javaslata szerint.

De mindig köhög, jelenleg 2 hete, épphogy volt talàn egy napos szünet. Egyéb tünet nincs. De nem kellene ilyen "buttogo" betegségből normálisan kikezelni??


2016. febr. 29. 06:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Normális doki így kezel.
2016. febr. 29. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Ertelmes orvos mi mást adna rá? Tán antibiotikumot? Mi külföldön élünk, az én gyerekemnel egy influenza után megmaradt a köhögés. Kivizsgálták, semmi baja, csupán "megszokásból" köhög, majd elmúlik volt a diagnózis. Hónapokkal később ugyan, de szépen lassan egyre kevesebbet kohogott és egy idő utan valóban elmúlt. Nálunk még köptető se lett ajánlva. Kapaszokdj meg, az összes orvos aki látta azt mondtam igyon, amikor köhögés ingere van vagy egyén egy cukrot.
2016. febr. 29. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Gondoltam, hogy esetleg enyhe gyulladàs van a tüdejében és hosszú tàvon ezt kezeletlenül hagyni nem normàlis. De a vàlaszok szerint az...köszi
2016. febr. 29. 07:58
 4/11 anonim ***** válasza:
25%

Az én kisfiam dettó így volt. Ő asztmás....

Amióta kapja az állandó gyógyszerét, nem tudja mi az a köhögés. Kb. 3 éve... Előtte meg csak köhögött, köhögött. Voltunk allergiavizsgálaton, a prick tesztes és a vérvételes változaton is, plusz pulmonológusnál is.

Nem riogatni akarlak, de nálunk így volt. Sokminden okozhat köhögést, nem kell mindig a vírusokra fogni.

2016. febr. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%
Hát szerintem ennek van most itt a szezonja. A bölcsiben gondolom bőven van náthás gyerek. Nekünk is ez az idei év eddig ilyen, pedig 6 és 4 evesek. Jönnek mennek a náthás köhögős időszakok. Az asztmás köhögés azért más mint amit leirtál. A fiam asztmás 2 evesen derült ki, előtte csak kísérleteztek hogy lehet hogy tejfehérje allergiás. Aztán elvittem pullmonológushoz és ott derült ki. Egy asztmásnak sípol a tüdeje, a köhögése ugatós és nehezen csillapítható, általában rohamoldó kell hozzá. A tüdőgyulladásnál meg más tünet is lenne, nem csak a köhögés. De gondolom meghallgatta a doki a gyerek tüdejét és gondolom tiszta volt.
2016. febr. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem mindkét lányom már 2 hete köhög. Múlt héten elvittem őket orvoshoz, annyi volt a válasz, hogy hagy köhögjenek. Nagyon normális és alapos az orvosunk, azt mondta, hogy amíg nincs egyéb tünet, addig nincs baj. 1 hónapja mindkettő antibiotikumot kapott, akkor lázasak is voltak. Egyik 4 éves, a másik még csak 1. Nagyon rossz nézni, ahogy hurutosan köhögnek, szerintem sem jó nekik, de nincs mit tenni :-( A kicsi még köptetőt sem kaphat. Egy a szerencsénk, hogy éjszaka csak egyszer-egyszer köhögnek és tudnak aludni.
2016. febr. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Örülj neki, hogy nem tömi antibiotikummal.

Nálunk is ez van. Száraz, majd hurutos köhögés, múltkor lázas is volt 2 napig, az orvos meghallgatta, megvizsgálta, köptető,lázcsillapító, szépen elmúlt. Ez volt múlthéten, most megint hallom esténként hogy köhög...

A bölcsis csoportban múlthéten hárman voltak.

Ez egy ilyen időszak.

2016. febr. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Ha tüdőgyulladásra gyanakszol, akkor vidd el ultrahangra. Csecsemőknél még észreveszik az ilyen elváltozásokat. Ott megtudhatod, hogy a köhögése normális, avagy sem.
2016. febr. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
37%
Ultrahangra is a háziorvos ad beutalót, szóval akkor meg kellene mondania a háziorvosuknak, hogy ö a doki véleményével ellentétesen cselekszik. Illetve egy bölcsis gyerek sehol nem csecsemő már, ultrahangozni meg a tüdőt nem szokták csak röntgenezni. Valóban egy kis köhögés miatt röntgen sugaraknak kellene kitenni egy kisgyereket? A tüdőgyulladásnak más tünete is lenne nem csak a köhögés! Megint csak azt tudom mondani, gondolom meghallgatta a tüdejét, ha az tiszta akkor nincs tüdőgyulladásra utaló jel. Illetve láza is lenne, levertség. Azert egy tüdőgyulladás ekkora gyereknél eléggé szembetűnő tünetekkel járna.
2016. márc. 1. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
47%
Ha ennyire makacs, én nem hagynám annyiban. Lehet szövődménye a köhögésnek rengeteg, a fülgyulladástól kezdve a tüdőgyulladásig. Ez utóbbi nem is biztos, hogy hallható! Pont múltkor mesélte az orvosunk, hogy két kisgyereket küldött el röntgenbe,biztos ami biztos, és mind a kettőnek gócos tüdőgyulladása volt, úgyhogy három hét hurutos köhögés után minket is elküldött. A nem múló köhögés a kisfiamnál mindig hörghurutba torkollik.
2016. márc. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!