Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ortopédián a kötelezö vizsgála...

Ortopédián a kötelezö vizsgálaton sínt irt fel a doki?

Figyelt kérdés
12 hetes babának, mert kiflin tartja a lábfejét...Hosszú, combot is tartó típust, 4 hétig kell hordani. Akinek volt ilyenje: napi szinten mennyit kell hordania? Éjszaka is fent kell legyen?
2016. febr. 24. 12:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Hívd fel az ortopédorvost és kérdezd meg tőle, ha nem szerepel a leleten és nem is mondta!


Ezt is, mint minden ilyen használatát (hasonlóan a csípőre használt korrekciós eszközökkel, mint a kengyel, terpeszpelenka...), mindig az egyénre szabottan adják meg.

Attól még hogy valakinek X órában határozták meg, a tiédnek lehet teljesen eltérően kell!

2016. febr. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Holnap megyünk csak, akkor rendel, de nem is tudom... elözetesben annyit mondott hogy elmondják amikor megkapjuk hogy hogyan kell használni, de ö is szeretné...ez nekem inkább technikai részére vonatkozik, az üzletben is csak azt mondták el.

Tegnap már ráadtuk délután, de estére levettük mert csak forgolodott benne szegénykém.

2016. febr. 24. 13:13
 3/4 anonim ***** válasza:

Mi sajnos későn, 6 hónapos korában jutottunk csak el ortopédiára.

A lányomnak is ezt a sínt készítették el, de mondhatni pénzkidobás volt, mert nem tudta hordani.

Nála úgy mondták, amikor csak tudja hordja a lehető legtöbbet. Én fürdés után tettem fel rá egész éjszakára, így napi 10-11 órát rajta volt, de akármit próbáltam ( meztelen lábra, zoknival), mindenhogy sebesre kidörzsölte neki a bőrét több helyen, így összesen jó, ha 2 hetet hordta. Sajnos most 3 évesen is nagyon csúnya a lábtartása, járása :(

2016. febr. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Sajnálom:( hihetetlen h a mai világban nincs valami barátságosabb eszköz erre.

Mi most felraktuk harisnyával, egész délután meg éjjel is rajta volt, de 2. ébredés után már csak ölben volt hajlandó visszaaludni. Egyenlöre ugy tünik a harinyába nem iztad bele annyira, meztelen lábra meg se probáltuk adni. Inkább most az zavarja, h néha rádöbben h nrm tud ugy mozogni. Meg gondolom sulya is van.


Nekünk is 0-24 kell hordani, 6-8 hónapig.

2016. febr. 26. 06:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!