Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Skarlátot hányszor lehet elkapni?

Skarlátot hányszor lehet elkapni?

Figyelt kérdés

Kisfiam két és fél hete betegedett meg, skarláttal. Kapott antibiotikumot, 9 napot hiányzott a bölcsődéből. Múlt héten pénteken és tegnap volt bölcsiben, ma itthon voltunk, mert szabadnapos voltam. Az esti fürdésnél úgy éreztem megint grízes tapintású a bőr az egész testén. Torka nem fáj, nem piros, láza nincs, nem is náthás, se nem köhög (ezek voltak még a tünetei a betegség alatt).

Vajon újra megbetegedett, vagy csak a grízes bőrfelszín tart még a betegség után is?



2016. márc. 1. 21:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Többször elkaphatja. A bátyám 3-szor volt, a legnagyobb fiam 2-szer.
2016. márc. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Régen, mikor még nem volt antibiotikum, ha valaki kigyógyult a skarlátból, már többet nem kaphatta el. Amióta antibiotikummal kezelik, bármennyiszer el lehet kapni. Mikor az enyémek voltak skarlátosak, az orvosunk elmondta, mi mindent kell fertőtleníteni, hogy ne fertőződjenek vissza (fogkefék cseréje, ágyneműmosás). De ha kisfiadnak nem fáj a torka, nem köhög és nem is hány, lehet, hogy egyszerűen kiszáradt a bőre. A kiütés csak a betegség 4.-5. napján jelenik meg, megelőzi a torokfájás, esetleg hányás és a málnanyelv.
2016. márc. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mivel baktériumfertőzés okozza, akár többször is elkaphatja. Anno a lányom 2x kapta el egy hónapon belül, mert az óvodában járvány volt. Épp csak kigyógyult, kijött újra. Bár másodszor már nem volt olyan durva, a láza sem ment fel annyira.
2016. márc. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát az én fiamnak meg 3x is volt fél éven belül grízes a bőre és málnanyelve láz és egyéb nélkül, de két gyerekorvos szerint sem skarlát volt, hanem valami más (egyszer kéz-láb-száj fájást írtak a papírjára).
2016. márc. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Vilcsianyuja ***** válasza:

Többször is el lehet kapni. Nem azért, mert baktérium okozza, hiszen sok baci ellen van védőoltás. Hanem mert elég változatos ahhoz a kórokozó, hogy ne legyen hatékony ellene a betegséggel szerzett immunvédelem.

[link]

Itt elég jól leírják. Hogy ilyen kis időintervallumon belül kiújulhat-e, azt nem tudom.

2016. márc. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!