Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Milyen kötelező orvosi vizsgál...

Milyen kötelező orvosi vizsgálatok, betegségek vannak 8 hónapos kortól?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Külföldön vállaltam gyereket és hogy őszínte legyek itt senkit nem érdekel a fejlődése. 3hónapos koráig megnézték a súlyát rendszeresen, 1-szer a kutacsát, 1-szer a száját, 1-szer lemérték a fej-,és hosszmérerét, 1-szer a csípőjét. Születése után rögtön a hallását és reflexét.


Azóta semmilyen kötelező vizsgálata nem volt.

Azt se mondták el hogy lehet vinni a súlyát leméretni, amiért elég mérges vagyok mert amikor megtudtam hogy van ilyan lehetőség, akkor már 1 kilóval kevesebb volt a súlya mint kellett volna lennie.


Szóval azt szeretném kérdezni, hogy milyen kötelező vizsgálatok vannak otthon, amit itt kérnem kell majd?

Milyen betegségek vannakbesetleg a fejlődésével kapcsolatban amire nem árt figyelnem, esetleg nehezen észrevehető betegségek?



2016. ápr. 20. 07:43
 1/10 anonim ***** válasza:
29%
Szia!Az én kislányom 15 hós.Miután kijöttünk a kórházból,8 hetesen vinnem kellett csipő szűrésre.Ez itthon kötelező,azon felül 6 hós koráig vinnem kellett havonta a gyerekorvoshoz,ahol lemérték,meg megnézték a kutacsát,és ha épp aktuális volt,akkor kapta a soron következő védőoltást.1 éves kor körül ajánlott elvinni az első fogorvosi ellenőrzésre.Ha minden rendben,akkor ezeken kívül nincs más.
2016. ápr. 20. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
39%

Nincs semmi.

1-3-6 hónaposan van itthon státusz, majd legközelebb 1 évesen.

2016. ápr. 20. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%
Egy éves korig legalább egyszer havonta tanácsadás. Itt megnézi orvos is a gyerekeket. Súly, magasság, mellkörfogat, fejkorfogat, fogak, stb. Ha már egyedül tud menni, akkor is kell menni orthopédiára.
2016. ápr. 20. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
28%

"Itt megnézi orvos is a gyerekeket."


Ha nem bírsz magaddal, és berángatod az orvoshoz is, de egyébként nem és havi kötelező tanácsadás sincs.

A védőnő köteles havi egyszer kimenni pofavizitre, de háznál nem mér semmit.

Ha probléma van, csak akkor ér a gyerekhez.

2016. ápr. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%

Sehová nem rángattam egyiket sem, kedves kommentelő:)

A védőnő és az orvos együtt rendelnek, és minden babát, gyereket megvizsgálnak, min. 20 éve így működik. Havonta! Tökéletes.


7, 13 és 16 évesek a gyerekeim.

2016. ápr. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Kedves #4...miért kell ilyen stílusban írni?! Valaki csak nekem akart segíteni.

Nem vagyok kíváncsi a kritizálásokra. Ha te nem azt tapasztaltad amit az előtted író, kérlek normális inteligens emberi hangnemmel írd le a te gondolataidat! Köszönöm!


A többiek válaszát nagyon szépen köszönöm, akkor végülis nem hagytunk ki sokmindent csak a tüdővkörfogatát. Azt lemérem ma itthon ha megtalálom a mérőszallagot.

2016. ápr. 20. 08:58
 7/10 anonim ***** válasza:
69%
Nálunk hat hónapos korig havonta, utána másfél éves korig két havonta "kell" járni tanácsadásra, itt együtt megnézi a gyerekorvos és a védőnő. Súlyt, hosszt mérnek, fej-mellkaskörforgatot, torkát, kukiját. Megnézték, hogy a csecsemő reflexek leépültek-e, mennyire tartotta a fejét, hogyan fordul, mászik, hogyan megy (nincs-e esetleg valami gond bármelyik mozgásnál), megvizsgálja a hasát (nálunk így derült fény a köldöksérvre, mert amúgy kívülről nem látszott), meghallgatja a tüdejét. Átbeszéljük, hogy hol tart a fejlődésben, kapunk beutalót, ahová kell (nekünk pl pár havonta vese uh-ra vesetágulat miatt.
2016. ápr. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
30%

Kérdező!

Azt kérdezted, hogy milyen KÖTELEZŐ vizsgálatok vannak itthon, ezért "kotyogtam" bele, mert nem azt írják neked.

Ha arra vagy kíváncsi, hogy Mo.-n milyen gyakran viheted orvoshoz a gyereket, amikor gondolsz egyet, akkor módosítsd a kérdésed!

Ha tényekre vagy kíváncsi, akkor:

[link]

2016. ápr. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Remélem most jobban érzed magad,hogy mindenkit lepontoztál?
2016. ápr. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

A stílussal volt problémám.


Köszönöm az iformációt...egyből ott kellett volna megnéznem

2016. ápr. 20. 12:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!