Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Köteles a munkáltató orvoshoz...

Köteles a munkáltató orvoshoz elengedni?

Figyelt kérdés

Veszélyeztetett terhes vagyok, így minden héten 1 napot orvosnál kell, hogy legyek.

Van erre valami törvény, hogy ide köteles elengedni?

Ez fizetett távollét, vagy kötelezhetnek rá, hogy le kell valamikor dolgoznom?


(Sajnos a távolság miatt nem megoldható, hogy csak néhány órát hiányozzak.)



2014. febr. 24. 13:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen köteles elengedni.

A Munka Törvénykönyve rendelkezik erről.

55. paragrafus

2014. febr. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

55. § A munkavállaló mentesül rendelkezésre állási és munkavégzési kötelezettségének teljesítése alól

a) keresőképtelensége,

b) a jogszabály szerinti, az emberi reprodukciós eljárással összefüggő, egészségügyi

intézményben történő kezelés, valamint

c) a kötelező orvosi vizsgálata tartamára.


Elengedni köteles, ha kötelező orvosi vizsgálat, de nem fizet érte, hiszen távol vagy. Vagy ledolgozod, vagy szabadságot veszel ki.


Azt nem értem, ha veszélyeztetett terhes vagy, miért dolgozol? Nem félsz, hogy baj történik?

2014. febr. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Köteles elengedni (Mt. 55 § (1) bekezedés c. pontja alapján) és fizetni is távolléti díjat (Mt. 146 § (3) bekezdés b. pontja alapján).

Ez viszont a normál terhességre vonatkozik, ahol a kötelező vizsgálat nem jelent heti egy nap hiányzást. Abba szerintem simán beleköthet, hogy ha veszélyeztetett terhes vagy, akkor eleve nem vagy munkára alkalmas állapotban.

2014. febr. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha veszélyeztetett vagy, akkor maradj táppénzen. Én is az voltam és szinte végig otthon voltam. Így is a 36. hétre szültem. Gondolom te sem véletlen vagy veszélyeztetett. Tudom, hogy pénzben sok embernek nem mindegy, de a baba fontosabb. Amúgy tényleg sok helyen nem nézik jó szemmel ha hetente dokihoz jár az ember. Nálunk tisztabb volt hogy vettek fel vkit a helyemre. Drukkolok nektek!
2014. febr. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én is veszélyeztetett terhes vagyok, és táppénzen a +teszt óta, mivel nem tudtak volna mindig elengedni ide oda (ultrahangok, laborok...stbstb). No meg pihenni kellett főleg az elején sokat.

Ha nem engednek el, kiíratod magad táppénzre ennyit tehetsz.

2014. febr. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Heti egy teljes nap az nehezen megy el kotelezo terhessegi vizsgálatnak, mar ne is haragudj. Par utan az lesz a vege, hogy vagy felker, hogy menj táppénzre, vagy siman ker egy soron kívüli munkaköri alkalmassági vizsgálatot es munkaképtelennek nyilvánít.
2014. febr. 25. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Cukorbetegség miatt vagyok veszélyeztetett terhes és sajnos minden héten jelenésem van a diabetológián, mert ingadozik a cukrom függetlenül attól, hogy otthon üldögélek-e, vagy dolgozom (könnyű, irodai munka). Tehát nem szívesen mennék több hónapig táppénzre, ha nem muszáj, hiszen a munkámat tökéletesen el tudom látni, soha nincs elmaradásom.
2014. febr. 25. 11:10
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem kiírat táppénzre. Ha belegondolsz, nem valami igazságos a többiekkel szemben, hogy te 4 napot dolgozol a munka eredetit hetente, ok meg ötöt....
2014. febr. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Szerintem azért ilyen esetben lehet kivételt tenni, ez csupán a jóindulattól függ. Fordított esetben én biztos nem haragudnék egy kolléganőmre sem, sőt, támogatnám teljes mértékben. Nem magamat akarom dicsérni, de jó munkaerőnek számítok, 8 éve vagyok ott és úgy érzem, szeretnek és elégedettek velem. Ha ugyanúgy el tudom látni a munkámat, nem vagyok késedelemben semmivel, szerintem törvény ide vagy oda, lehet kivételt tenni.
2014. febr. 25. 11:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!