Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Terhesség alatt kötelező...

Terhesség alatt kötelező orvosi vizsgálat?

Figyelt kérdés
A kötelező orvosi vizsgálatra a munkáltató rendszeresen szabadságot ír ki.Ez így rendben van? Attól tartok mire szülni fogok egy szabadnapom sem marad.
2016. febr. 9. 07:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
11%
Az orvossal beszéld ezt meg. Szerintem ad arra a napra orvosi igazolást - és ha ezt mondja, akkor előre nem is kell szólni: aznap betegszab.
2016. febr. 9. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Elvileg el kell engedniük szabadság nélkül is, de én mindig délutánra kérzem időpontot, kétszer ha úgy jött ki, hogy cssk délelőtt tudtam menni.
2016. febr. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Amennyiben az egész napodat munkahelytol távol töltöd, jogos.

Az orvosi vizsgálatra el kell hogy engedjen és erre az időszakra alap esetben tavolleti díjat fizet, de nem ad ki szabadságot. Ha viszont nálad mondjuk az 5 perces vizsgálat egész nap tart, azt ő nem köteles fizetni - kivétel, ha ez indokolt, tehát valóban egy teljes nap szükséges a vizsgálathoz

2016. febr. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az a helyzet, hogy a terhesgondozás kb.2-3 óra, vérvételek kb.1 óra. Összeadják, hogy mennyit voltam távol és ha megvan a 8 óra, kiír egy nap szabit.

2016. febr. 9. 10:16
 5/12 anonim ***** válasza:
Így viszont nem lehetne. Ha jól értelmezem, akkor nem egy napot vagy távol, hanem x időnként néhány órát. Erre nem kellene szabit kiadnia. Más kérdés, hogy nem érdemes miatta ugrálni, mert a későbbi visszatereskor gond lehet.
2016. febr. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én már régen szültem, de úgy volt, hogy arra a pár órára kötelesek voltak elengedni. Persze nem lehet ezzel visszaélni, de ha igazolod, hol voltál, akkor rendben van úgy.
2016. febr. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem írhat ki szabit. A vizsgálatokra el kell engednie. De csak a vizsgálat idejére.
2016. febr. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Azt hiszem megpróbálom, hogy igazolást kérek az orvostól. Aztán meglátjuk, hogy lesz. Ha továbbra is szabit ír ki, jobb ha nem ugrálok, ahogy az 5.válaszoló írta, mert nem mindegy hogy térek majd vissza.
2016. febr. 9. 11:49
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ezzel nincs semmi baj, hogy összevárja az órákat, de ha téged zavar beszéljétek meg máshogy. Nálunk úgy van, hogy ha hiányzok, akkor valamelyik nap lecsúsztatom, azaz annyival tovább maradok bent máskor.
2016. febr. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A helyzet az, utolsó, hogy nem kellene lecsusztatnod. A terhesség alatti összes kozptelezo vizsgálatra el kell hogy engedjen és erre távolléti díjat kell hogy fizessen. A kérdeznék se épp jogos, hogy össze adja az órákat, aztán 8 óránként szabadságot ír ki....
2016. febr. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!