Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » A lepkehimlő vizsgálatomnál...

Sz.Jolán kérdése:

A lepkehimlő vizsgálatomnál kétszer is kétes besorolás alá kerültem (bár utóbbinál csökkent az érték).11 hetes terhes vagyok. Nem volt tünetem, szerintetek aggódjak? Káros a magzatra az első trimeszterben?

Figyelt kérdés

#terhesség #lepkehimő
2016. ápr. 27. 10:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem akarlak egyáltalán ijesztgetni de hétfőn voltam a dokimnál és valahogy szóba kerültek a vírusos (himlő, herpesz stb.) megbetegedések meg azok hatásai a magzatra.Az orvosom egyedül a lepkehimlőt emelte ki hogy arra nagyon vigyázzak hogy ne kapjam el, mert nincs ellene védőoltás, valamint a magzatra is káros hatással van (ahogy a többi himlő is), azt mondta hogy főleg a kisgyerekes közösségekben terjed, kerüljem azokat.Mindenképpen jelezd a saját orvosodnak és ő majd megmondja mi is ilyenkor a teendő.
2016. ápr. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Tudja az orvosom, a nőgyógyászom, mindenki. És azt mondják, ha nem volt tünetem, akkor nem kell aggódni. És kisgyerekes közösségekben sem jártam. Illetve azt olvastam, hogy főleg a 13.-16. hetes kismamákra veszélyes, mert akkor alakul ki a vörösvérsejt a magzatnál. Az a baj, hogy nem tudom, mitévő legyek, menjek egy harmadik vizsgálatra? Az ultrahangból persze semmi nem derül ki.
2016. ápr. 27. 13:01
 3/3 anonim ***** válasza:
Első vagyok.Ha az orvosod azt mondta hogy nincs vele teendő akkor vagy elfogadod a véleményét vagy elmész egy másik vizsgálatra/orvoshoz hogy megnyugodj. Én az utóbbit tenném, inkább egy plusz vizsgálat vagy vérvétel csak mindketten egészségesek legyetek!Szívből remélem, hogy minden rendben lesz veletek!!
2016. ápr. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!