Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Gyakran beteg a kicsi, mi a...

Gyakran beteg a kicsi, mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Van egy 4 éves lányunk, ovis. Amíg ő pici volt az égvilágon semmi baja nem volt.. Az első kisebb nátháján is kb 1 évesen esett át, ami annyiban merült ki, hogy kicsit többet tüsszögött.

A második lányzó most 7 hós és sajna kb 2 havonta mindig jut egy kis orrfolyás, köhögés, de ezek még mindig "jobbak", mint a 2 hónapos korától egészen az 5 hónapos koráig tartó havi fülgyulladások.

Nem tudom már, hogy mit tegyek, hogy ne betegedjen meg.

Szoptatom (!), de már a főbb étkezéseket kiváltottuk és nagy szeretettel eszi az ételeket. Kap cebion cseppet, jól fejlődik (8kg és 70 cm) alapból egy nagyon hálás és jókedvű baba.

Próbáljuk a nagyobbiknak mondani, hogy mikor ő kicsit köhög, hogy ne puszilgassa, ölelgesse a hugát, ne kapja el, de hasztalan.

Egyszerűen nem tudom mit tegyek és hogyan, hogy a nagyobbik ne érezze, hogy el akarom szeparálni, hogy a kisebbnél ne legyen ez az állandó nátha, köhögés, mikor mi... Kétségbeejt, mert a nagynál ennyi idősen azt se tudtuk mi az a betegség. :(



2016. máj. 18. 06:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Most nagyon nehez, de idovel halas leszel ezert. Sokkal erosebb lesz az immunrendszere amikor kezdi az ovit vagy a bolcsit mint a tobbi kisgyereknek.

Amig a nagyobb mindent elkap, a kisebb szivosabb lesz.

Kitartas ehhez a par honaphoz :)

2016. máj. 18. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mindenki ezt mondja, még a gyerekorvosunk is... Bízom benne.. köszönöm :( :)
2016. máj. 18. 07:00
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha vigasztal, 5 éves koromig többet voltam beteg, mint nem. Mindenféle vírusos, bakteriális fertőzést benyaltam, még egy jó kis tűfóbiának is megágyazott az akkoriban kapott sok injekció.


Viszont iskolás korom óta nagyon ritkán vagyok beteg, talán 5 évente egyszer. Most, 33 évesen sikerül egy nagyon makacs náthát összeszednem, amitől hetek után is köhögök. Ilyen vagy 15-20 éve nem volt velem, de azóta is ez a legdurvább betegségem.

2016. máj. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez volt.

A kicsi 6 hónapos volt mikor a nagy kezdte az ovit (bölcsis nem volt előtte), és az első fél-1 év arról szólt hogy állandóan betegek voltak mind a ketten. A kicsi pedig nálam is anyatejes volt.

A kicsi egyfolytában náthás volt az első fél évben, de ezt szó szerint kell érteni. Mindent elkapott a nagytól, bármit csináltunk, ráadásul nála hosszabb lefolyású volt, 2-3 hét minden fertőzés, ezért pont mire kigyógyult volna már jött a következő...

Most már 1,5 év eltelt, két éves a kicsi és sokkal jobb a helyzet, a nagy már alig beteg így kevesebb betegséget is hoz haza. Remélem mire a pici megy oviba már megedződik annyira hogy ő kevesebbet lesz beteg közösségbe kerüléskor.


Nálatok viszont a sok fülgyulladás miatt azt tanácsolnám, hogy szívjátok gyakrabban a baba orrát, akár fél óránként óránként, és az orvossal meg lehetne beszélni hogy nem kell-e kivenni az orrmanduláját.

2016. máj. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, hogy ezt irom, de ugy orultem a kerdesednek!Azt hittem csak mi vagyunk ilyen szerencsetlenek.5 hos lanyom 2 hetes kora ota beteg.Szo szerint!A nagy oviba jat, o is mindig kohog, meg van fazva.Mar ugy el vagyok keseredve:(
2016. máj. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

5-ös, szó szerint.. igen, így van... Szörnyű, már néha sírni tudnék :( Ma is épp az orvoshoz megyünk nemsokára.


Köszönöm mindenkinek a kommentet. Igyekszünk túlélni ezt a pár hónapot, hátha mire nagyobbak lesznek normalizálódik kissé (nagyon) a helyzet :)

2016. máj. 18. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!