Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Kisfiam szeme nagyon gyakran...

Kisfiam szeme nagyon gyakran bepirosodik - volt valakinél ilyen?

Figyelt kérdés
A gyerekorvosunk már többször megállapította, hogy inkább allergiás reakció lehet, főleg hogy tavasszal jön elő rendszerint. Hirtelen bepirosodik, aztán 1-2 óra múlva enyhül, majd teljesen véletlenszerűen újra sötétpiros a szemfehérje, így váltakozik. Nem jár csipázással. Voltunk allergológusnál, aki a 12 leggyakoribb allergénre vizsgálta, de egyikre sem mutatott ki semmit. Az Sztk-s szemész semmit nem mondott, úgy látta nincs szemészeti probléma. Közben a bölcsiben persze kínos, hogy piros szemmel bevisszük (bár már adtunk nekik orvosi igazolást, hogy nem fertőző), mindig megjegyzik a gondozónők. Opatanol cseppeket kap (allergiás szemcsepp). Végére szeretnék járni, most már magánorvoshoz vinném, de nem tudom, szemész vagy allergológus segítene...? Szívesen vennék anyukáktól hasonló tapasztalatokat, tanácsokat, mit csináltatok?

2016. máj. 19. 08:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Sajnos, ha az orvosok se tudtak mit mondani, akkor itt még kisebb az esély, hogy szakmán kívüliek okosat tudnak mondani.

Gondolom a kötőhártya gyulladást kizárták a vizsgálatok során.

2016. máj. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Mivel a kötőhártyája az, ami piros, ezért minden bizonnyal az van begyulladva :) Csak az a kérdés, hogy milyen eredetű. Ez az, amit én laikusként nem fogok tudni megítélni, hogy fertőzhet-e, vagy allergiás eredetű. Nem tudom, milyen orvost keressek még fel...
2016. máj. 19. 08:58
 3/3 anonim válasza:
Szia! Vidd el szemészeti klinikára, nálunk is ez volt, igaz csak az egyik szemével és kiderült, hogy gyenge az a kis szeme, dioptria kell neki.
2016. máj. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!