Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mikor lehet a legkorábban...

Mikor lehet a legkorábban közel engedni a picihez a macskákat?

Figyelt kérdés
Sok cuki állatos baba kép megy a neten. Nekünk is van 2 cicánk, nagyon bújósak. Nem akarom hogy gond legyen belőle, mikortól érdemes a pici közelébe engedni őket? pl, mellé feküdhessen, odabújjon, amit egy macska szokott...

2016. máj. 25. 17:34
 1/5 anonim ***** válasza:
11%

Mivel a toxoplazmózissal egy éves kor alatt nehezebben birkózik meg a szervezet, addig várnék a közvetlen fizikai kontakttal.

Amúgy pedig a macska viselkedésére kell figyelni. Karmolhat, fejére feküdhet, tehát csak felügyelet mellett - egy kikarmolt szem nem vicces.

2016. máj. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%
én onnantól mikor hozzátápláltam felengedtem a macskát, jó szolgálatot tett, felnyalta a kipacsált babakaját :) gyerek nézte, sikongatott, meg is böködhette, majd kezet mostunk, de azt soha nem engedtem, hogy ráfeküdjön a gyerekemre. azért a macska csak egy állat, kakás lehet a feneke, ki tudja mit evett vagy mit szedett össze kint. nem is tudom hányszor volt benne kullancs, nekem itt a határ.
2016. máj. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
26%

A cicánk most már nyújtja a fejét a baba elé, ha közel megyünk, hogy simogassa meg (persze nem tudja), és megszagolja a baba kezét, ha közel visszük a babát. A cica sose megy a közelébe. 3 hónapos.


Ha bújós cica lenne, nem engedném, hogy a gyerek mellé feküdjön, míg a gyerek ennyire tehetetlen (nem forog, alig mozog).

2016. máj. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Pár hetes korától fokozatosan engedtem egyre közelebb, megszaglászhatta, dorombolt neki. Most már hat hónapos a lányom, a cica a lábához fekszik ha a szőnyegen van (kezéhez nem mer, mert azzal meghúzza a szőrét :) ), a kicsi sikongat, örül neki, ha mászni fog szerintem a macska után indul el :)

Felügyelet nélkül persze nem hagyom őket, de szerintem jó barátok lesznek.

2016. máj. 26. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
A kisfiam most 2 hónapos, a cicát kitiltottuk a házból amíg a babám nem tanul meg járni. Ha érdekelni fogja a cica amikor nagyobb lesz, akkor kinn engedem hogy megfogja, de utána kézmosás.
2016. máj. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!