Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Orrmandula műtét utáni tapaszt...

Orrmandula műtét utáni tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Kisfiam 3 és fél éves. Hamarosan kiveszik az orrmanduláját.

Kicsi korától, horkol, tátott szájjal lélegzik.

Az elmúlt fél évben 4szer volt középfül gyulladása, és folyamatosan arcüreg gyulladása van. Max 1 hetet jár oviba, utána 2-3 hétig itthon van, mert ha beteg megpróbálunk nem antibiotikummal indítani, de nem gyógyul meg, csak attól.

Ez már így nem állapot és 30-40 %os halláscsökkenése is van, így indokolt a műtét.

Arra lennék kíváncsi, hogy akinek kivették az orrmanduláját ennyi idősen, utána kevésbé volt-e beteges?

És milyen a kórházi lét, mennyi idő, hogy bírja a gyerek, anyukák ott voltatok-e vele?


2016. máj. 31. 12:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia, kisfiam 14 hónapos volt amikor kivették neki. Ő is folyamatosan náthás volt, rosszul hallott, horkolt. A fülét is felszúrták műtét közben, mert annyira tele volt neki váladékkal. Azóta szinte alig beteg. Kórházba reggel 8-ra mentünk be, műtét kb. 15 perc volt. Délután háromkor jöhettünk is haza. Ott voltam vele végig.
2016. máj. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Kislányomnak 2014-ben vették ki az orrmanduláját, mert nagyon horkolt. A műtét hétfőn volt, vasárnap kellett befeküdni, aznap nem csináltak semmit, csak levették a vért. Az első nap sokat sírt a kislány, mert haza akart menni, de megbeszéltük, hogy ez a műtét a javát szolgálja és hamarosan otthon is lehet.

Éjféltől már nem ehetett, ihatott. Reggel le kellett fürdetni, aztán kapott fájdalomcsillapítót és vitték is a műtőbe. Műtét után négy óra hosszat nem lehetett neki enni, inni adni. Utána is csak óvatosan. A műtét nem viselte meg különösebben, reggel 8 után volt és este már játszott, mintha mi sem történt volna. Én jobban féltem. Igazából hamar elment ez a pár nap, de unalom ellen mindenképpen vigyetek be sok könyvet, ha tudtok hordozható dvd lejátszót, sok játékot, hogy jobban teljen az idő.

Kedden reggel mehettünk haza, utána még egy ideig fizikai kíméletet javasoltak, nem hintázhatott, nem ugrálhatott nagyon és nem mászhatott magasba.

A műtét előtt sem volt különösebben betegesebb, a horkolás miatt műtötték, de azóta meg még ritkában betegszik le.

2016. máj. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

3,5 évesen műtötték a fiamat, neki nagy volt az orrmandulája, nem horkolt, de nem hallott már rendesen. Utána még 1x műtötték, állandósult középfül gyulladás miatt kapott tubust a füleibe, 1 év alatt 3x volt náthás, ami nálunk már jó. Az orrmandula műtét (Bp.) nem volt vészes, előtte meg kellett csináltatni a laborvizsgálatot, voltunk az altatóorvosnál. Műtét napján reggel 7 előtt kellett beérni (éhgyomorra), 9 után már a műtőben volt, kb fél órát. Utána 2 órával később már ihatott, ehetett pár falatot. Délutánra kialudta magát, belifteztük az épületet, este már ő mesélte el a műtétet telefonon az apjának. Másnap reggel mehettünk haza. Utána vigyázni kellett, hogy nincs bicikli, nincs ugrálás. Szerencsére az orvos elmagyarázott neki mindent és azt elfogadta. Igen, ott voltam vele.

Hol fogják műteni? Sok minden kórházfüggő.

2016. máj. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

kislányomnak 4,5 évesen vették ki hasonló tünetek miatt(horkolás,halláscsökkenés,állandósult nátha,néha egy kis fülgyulladás,1 hét ovi,két hét itthon)

Decemberben volt a műtét,azóta kb. egyszer hiányzott az oviból betegség miatt...

A kórházba nekünk reggel kellett jelentkezni,előző nap éjféltől nem ehetett/ihatott..9 körül már ő is a műtőben volt(ő volt a legkisebb,vele kezdtek),előtte kapott nyugtató kúpot,mikor kihozták még kába volt,majd köhögött egy kis vért,amitől én frászt kaptam,nővérek meg megnyugtattak,hogy teljesen normális.Dél körülre már az volt a legnagyobb problémája,hogy éhes,és mikor ehet már..estére kb. semmi baja nem volt már,társasoztunk szobatársakkal,másnap reggel pedig jöhettünk haza..műtét után egy hetet,10 napot még otthon kellett lennie.Ja,és igen,végig mellette lehettem(kivéve persze a műtőt)

2016. máj. 31. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!