Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » K-vitamint hogyan, mikor...

K-vitamint hogyan, mikor szokták adni?

Figyelt kérdés

A kérdésem már elméleti, 2 éves elmúlt a gyerek. Most futottam bele az infóba, hogy K-vitamint kell adni az újszülötteknek. A kórházban nem emlékszem, hogy adtak volna neki, ott csak a BCG oltásról tudok, illetve antibiotikumról (nálam tenyésztettek ki Straphylococcust, preventíven kapta emiatt).


Néhány nap után tápszeres lett, gondolom akkortól már amiatt nem kellett.

De a születése után nem kellett volna a kórháznak beadnia? A zárójelentésen se láttam nyomát.


2016. jún. 4. 17:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Konakion néven kapják az újszülöttek.Ezt a kórházban is kap,illetve 1 dobozzal írnak fel,ha hazament a baba.Azt hiszem 4 db van benne,és minden hónap fordulón kell adni.Ha jól tudom csak anyatejes babáknak kell.Tápszeresnek nem.
2016. jún. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Akkor a kórházban vagy elfelejtették, vagy nagyon titokban adták be... Sem szóban nem tájékoztattak róla, sem a zárójelentésen nem szerepel.

A saját gyerekorvos gondolom a tápszer miatt nem írta fel, mert amúgy rengeteg receptet adott anno.


De már mindegy is, ha a kórházban mulasztottak esetleg, szerencsére nem lett baja.

2016. jún. 4. 17:36
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én lányom kapott,rajta is van a zárón.De lehet ő csak azért,mert besárgult.Egyébként 1 hónaposan kellett először adnom.De a gyereked tápis lett,így nem kellett neki.
2016. jún. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy rögtön a megszületés után kapják meg az első adag K vitamint.Mi egy órán belül kaptuk meg, még ott a szülőágyon .Mivel anyatejes ezért ő még minden hónapban a születése napján kapja meg a K vitaminját.
2016. jún. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mindenhol adnak de a záron en se lattam. Pesten szültem 3 eve Kecskeméten 7 hete, egyik helyen se latom de mondtak hogy kaptak
2016. jún. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!