Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 5-6 napja lázas.38-40. Mit...

5-6 napja lázas.38-40. Mit csináljak? Volt már ilyen nálatok?

Figyelt kérdés

Az öccse kezdte, ő 4 napig volt lázas, utána elmúlt és csak 2 nap volt 39fok körüli. A 2 éves fiam viszont már 5, de lehet 6 napja is lázas, most is 40fok neki.

Voltunk péntek este ügyeleten, azt mondták mind a kettőjükre, hogy vírus és lázcsillapítás. Ma voltam háziorvosnál is, ő írt fel Augmentint, hátha a füle az ok, de konkrétan nem látott okot sehol a lázra. 38 körül beállt neki napközben,de már megint 40. Nem tudom, mit csináljak, vagy meddig "semmit".



2016. jún. 20. 22:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Lâzcsillapító, hűtőfürdő?

Igyon igyon!!!!

2016. jún. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A hűtőfürdő nem mozdítja meg, a kórházban ügyeleten kapott vmi kúpot a 40,2-re, de nurofen helyett is az algopirin hatóanyagát kell adni neki (azt a kúpot nem írták fel), csak az mozdít rajta. Csillapítom, addig 38-ig le is megy, aztán vissza. Inni iszik, étvágya rossz, de eszik azért.

Akinek volt már hasonló, miket vizsgáltak és hány napig vártak pl. vérvétel előtt?

2016. jún. 20. 22:38
 3/7 anonim ***** válasza:

Azért 2 évesen 5-6 nap ilyen magas láz nagyon nem oké, nem hiszem, hogy sima vírus lenne.

Látom, többször is voltatok orvosnál, talán az Augmentin tényleg segít, de holnap is lázas még, én biztosan visszavinném kórházba.

2016. jún. 21. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
9 hónapos volt a lányom,mikor összeszedett valamit.Mi is úgy kezdtük,hogy hirtelen felszökött a láza 39,5-re.Másnap már 40,2 volt,hétvége lévén elvittük az ügyeletre.Nem találtak semmit.Még a torka sem volt piros.Más tünet nem volt.A lázcsillapítók ugyan leverték a lázát,de maximum 3 óra,és újra felszökött.Másnap elvittük a háziorvoshoz.Továbbrá sem talált semmit a lábon kívül.Elküldött vérvételre.Ott annyi kiderült magas a gyulladás a szervezetében.Antibiotikum kúra.3 nap után már nem ment 38 fölé a hője.Nem derült ki mi okozta.Egyszer volt hasmenése,és annyi.Sem a torka nem volt piros,sem nem köhögöt,és az orra sem folyt.
2016. jún. 21. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
5'6 napig magas láz , már nem vicc ès nem természetes. Én bevinném kórházba a helyedben , hogy azonnal vegyenek vért , vizsgálják ki. Ha kell antibiotikum, akkor a betegségre megfelelőt kapjon , ne csak találgatás. Az èn gyerekem gyorsan belázasodik ès magas láza szokott lenni , de 3 napnál tovább nem tart , pedig neki nagyon nehezen megy le a láza. Öltöztesd szellősen , ne takard be Adj neki kúpot és ha nem mozdul , akkor akár egy-két óra múlva adhat más hatóanyagú lázcsillapítót pl. nurofent. Ha így sem megy le akkor cataflam-ot. Én így szoktam csillapítani a lázár.
2016. jún. 21. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Vizeletvizsgalatot csinaltak??!A hugyuti fertozes sokszor egyetlen tunete a magas laz!Nalunk is ez volt.Antibiotikum bevetele utan azonnal megszunt a laz!
2016. jún. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Nem csináltak labort, mindenhol megnézték csak, amit lehet és lázcsillapítást írtak elő meg antibiotikumot.

A fülére gyanakodtak, beszedte az augmentint végül és el is múlt a láza már a második naptól, ahogy valaki írta fentebb.

Nem gondoltak húgyutira, mert 40fok felett vírus szokta csinálni a lázat elvileg és inkább valami garat-fül gyulladás lesz belőle, arra meg jön az antibiotikum és várják a reakciót előbb. Végülis már mindegy, de durva volt.

2016. jún. 27. 16:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!