Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » A gyermekorvosunk vajon miért...

A gyermekorvosunk vajon miért dozírozza túl a gyógyszeradagokat?

Figyelt kérdés
Érdekelne, más orvosra is jellemző az alábbi?: Bármilyen gyógyszert ír fel a gyereknek, legyen az gyulladáscsökkentő, lázcsillapító, vagy antibiotikum, a betegtájékoztatóban írt adagnál mindig kb. másfélszer többet ír fel. Otthon meg csak nézek, hogy most akkor hogy is adagoljam, nem ártok, ha többet adok?? Főleg az antibioknál zavar ez. Az orvosnál még nem kérdeztem rá... Nálatok volt/ van ilyen?
2016. jún. 25. 16:45
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
A mi orvosunk a gyerek súlya és a betegség súlyossága alapján határozza meg a gyógyszeradagot.
2016. jún. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%

A mienk mindig megkérdezi a pontos súlyát és az alapján írja ki az adagot. Mindig annyi az adagolás, mint a betegtájékoztatóban az ajánlás.

A fájdalom, lázcsillapítóra mondott nagyobb adagot, ha nagyon muszáj adhatok többet is.

2016. jún. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ezt egyszerű eldönteni. Ha bízol a dokiban, beadod az általa felírt adagot, ha nem bízol, követed a tájékoztatót. Aztán váltasz orvost, mert nem bízol benne.
2016. jún. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
4%
Teljesen mindegy, úgyis azt a szert adja amit az orvoslátogató mondott neki, nem azt ami a legjobb az adott bajra. Ahhoz szövettan kellene, amit én elvégeztetni még soha nem láttam. Így aztán nem csoda ha nagyobb mennyiségeket ír fel, úgy biztosabb a hatás is, bár később majd rezisztens lesz a szervezet és nem ér majd semmit az antibiotikum. Mondjuk nem is kell a gyerek minden köhintése miatt orvoshoz rohanni.
2016. jún. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Súlya alapján többet javasol. Egyébként a bölcsöde kezdés óta járunk gyakrabban hozzá, és sajnos nem csak 1-2 köhintés az oka. Amikor antibiotikumot írt, szerintem is indokolt volt, csak az adagolás miatt vannak aggályaim.
2016. jún. 25. 17:42
 6/9 anonim ***** válasza:

4-es, szövettan? :D


Súlya alapján adagol a mi orvosunk is, de azon belül általában az adható legnagyobbat. Nem kételkedem a döntésében. Egyébként mindig célzottan adja, tenyésztéssel (HUTI-ra hajlamos, így vizeletet mindig néz).

2016. jún. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem csinál semmit rosszul az orvos. Ugyanis mint írtad a súlya alapján határozza meg a mennyiséget. Na, már most két gyerek esetében, akik mondjuk mindketten 5 évesek, ugyanazon antibiotikum esetén nem mindegy, hogy az egyik 19 kg, a másik meg 22 kg. Természetesen, hogy a 22 kg-os gyereknek nagyobb adagra van szüksége. És az antibiotikumokat a betegtájékoztatóban nem ml szerint adják meg, hogy ennyi éves korban ennyi ml, mint pl. egy fájdalomcsillapító esetében, ahol láttam már kor és testsúly arányában ml-ben megadva, de antibiotikumnál mindig a mg és testsúlykilogramm arányában láttam meghatározni a ml-t. Ami ugye a testsúlytól függ.
2016. jún. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Aki azt írta, hogy azt írja fel az orvos, amit az orvoslátogató mond, az valahol nagyon el van maradva, vagy túl sok amcsi filmet látott a témában. :D

Csak úgy elmondom, hogy adott egy láz, arra adott 6 hatóanyag, és a 6 hatóanyagra van vagy 12 gyógyszer. Amikor az orvos látogatós gyógyszer piár betört M.o.-ra nyilván voltak preferált készítmények, gyártók, akik adtak valamit azért, hogy az orvos azt a nevű készítményt írja fel... A hatóanyag ugyanaz, miért ne írja fel az orvos azt a nevűt, amiért kap pénzt eszközre, továbbképzésre?

De ez is a múlté... Ma már az orvos látogatók csak reklámoznak, nem nagyon adnak a reklám anyagokon kívül mást, ami a siralmas rendelőket elnézve támogatás ugyan, de az orvosok se hülyék, és többnyire van önérzetük. Ha egy szerről rosszat hallanak, olvasnak, akkor se írják, ha kaptak érte tollat. De úgy vannak vele, hogy az orvos látogató is csak ember, és van egy munkája, meg kell hallgatni.

Szerintem ezért önmagában orvost váltani piti dolog, persze nem tudom, hogy ez hanyadik eset. Egy normális gyerekorvost el lehet érni mobilon, ha nagyon bizonytalan vagy. Ha nincs neki mobilja, akkor lehet érdemes váltani, ha van lehetőség... BP-n azért el vagyunk kapatva gyermek orvosilag.

2016. jún. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Emiatt nem fogunk orvost váltani, csak tényleg kíváncsi voltam, hogy másnak is van-e hasonló tapadztalata. Egyébként kedves, jó fej doki, általában mobilon is elérhető. Köszönöm a válaszokat.
2016. jún. 26. 18:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!