Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Született valakinek közületek...

Született valakinek közületek ajak- és szájpadhasadékkal a gyermeke?

Figyelt kérdés
Szombaton született meg az öcsém kisfia, és sajnos ajak-és szájpadhasadékkal. Teljesen ki vagyunk borulva, mert nem tudtuk, hogy így fog születni, az UH-n sem mondták meg, pedig 4D-n is volt az anyuka. Szóval, kinek mikor műtötték a babáját, hány műtétre volt szüksége, milyen súlyos volt a hasadék? Azzal nyugtatnak, hogy teljesen rendbe tudják tenni, de nagyon meg vagyunk ijedve. Jelenleg szondával táplálják. Szívesen fogadok tanácsokat, hogy mire készüljünk, és esetleg műtét előtti és utáni képeket. A kicsi egyébként jól van, gyönyörű baba!
2016. aug. 1. 10:15
 1/5 anonim ***** válasza:
81%

Nálunk barátnőm kisfiának született ajakhasadékos babája. A másikról nem tudok nyilatkozni. Pontosan nem tudom, hogy mikor műthették meg, de pár hónapos korában már túl volt a műtéten. A babának eleinte látszott a heg, de ma már alig látszik egy pici halvány csík. Nagyon szép "rendbe hozták". Szerintem még halványodni fog, most 5 éves.

A nagyapám is így született, de neki nem tudták megoldani. Szóval ma is az ajakhasadékkal él együtt. Neki problémát okoz a beszéd, bár érthető.

De gondolom nálatok nem kérdés a műtét, szóval ez nem lesz gond.

Szerintem ma már ez nem akkor baj, mint korábban volt. Jó szakemberek ügyesen dolgoznak és gyönyörűen meg tudják már oldani. Persze ez most nyilván nagyon rossz, de gondoljatok arra, hogy orvosolható.

2016. aug. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%

Barátnőm kislánya született ajakhasadékkal. Szájpadhasadék nem volt (az ritkábban fordul elő lányoknál)

Néhány hónapos volt, amikor műtötték (kelen kh-ban), pár nappal később már cicizni is tudott :)

Most 6 éves, és ha nem keresd a heget, akkor észre sem lehet venni.

2016. aug. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Lányom apja született azzal. 3hónaposan és 14 évesen műtötték úgy tudom. Lányomnak kifejezetten nézték aszáját minde uh n alaposan. Nem született azzal.
2016. aug. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Ma már speciális cumiból evett a kicsikém!! ☺
2016. aug. 1. 18:32
 5/5 A kérdező kommentje:
Csak sajnos valószínű, hogy amíg meg nem műtik, nem engedik haza. 😦
2016. aug. 1. 18:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!