Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van olyan baba aki ajak s...

Van olyan baba aki ajak s szájpadhasadékkal született de uh-on sose látták? Vagy ezt észrevennék?

Figyelt kérdés
2016. júl. 31. 10:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy ez észrevehető, hiszen az lágy rész, vagy nem?
2016. júl. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szerintem látszódna ultrahangon.
2016. júl. 31. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Én múlt héten voltam 4D ultrahangon, és ezt irták a leletemre: ajkak épek.

2D-n tuti nem látszik, de 3és4D-n igen. A szájpadról nem irtak semmit, arról nem tudok nyilatkozni. De ha jól tudom, a 2 általában együtt jelenik meg, tehát ha épek az ajkak, szerintem a szájpadon sem lesz hasadék.


Remélem tudtam segíteni :)

2016. júl. 31. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem igaz, hogy ha egyik van, akkor másik is. Barátnőm kisfia szájpadhasadékkal született, az ajkai épek. És ezt uh-n nem látni. De megműtötték és semmi baja azóta. Másik barátnőmnek pedig csak ajakhasadéka volt, azt viszont simán észrevették uh-n. Volt egy műtétje, már csak egy icipici vonal látszik, ha nagyon megnézed, gyönyörű kisfiú!
2016. júl. 31. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2016. júl. 31. 11:33
 6/13 anonim ***** válasza:
7%
Látszódik. Egy jó genetikus észreveszi. Amennyiben kétségeid vannak, keress fel egy privát intézményt.
2016. júl. 31. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy jó genetikus észreveszi


Elég kevés genetikus ért az uh-hoz...

2016. júl. 31. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekünk ajakhasadék gyanús volt a babânk. Szerencsére épen született. Szóval az làtszik, a szájpadhasadékot nem tudom, de anno sokat olvastam interneten róla. Már nem emlékszem, a memóriám kitörölte a rossz emlékeket. :D
2016. júl. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlen veszik észre sajnos. Inkább később szokták 5-6 hónap környékén. Én 18 heti uh-n kérdeztem, ott azt mondta az orvos, hogy elvileg nincs neki. Ez egy magánglinikán volt. A sote I-en a genetikain első babánál nézték (20. hét, rossz afp miatt mentem), de ott a rendellenességeket zárják ki direkt. Barátnőmnek az orvosa 4d-n látta 6 hósan az egyik babánál, ikrek. A szájpad attól is függ, hogy mekkora a hasadék. Neki nem volt meg, most már megműtötték, 2 éves.
2016. júl. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
6. vagyok, én az Istenhegyire járok ki (több fejlődési rendellenesség is volt korábbi terhességeknél), ott spec. Hajdú drnő genetikus is és vér profi. Nekem szűrte rá a kislányomat.
2016. júl. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!