Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mennyi idő alatt tisztul meg...

Mennyi idő alatt tisztul meg egy gyerek feje a fej tetűtől?

Figyelt kérdés

Mi kint élünk Németországban, othon voltunk ,és a kislányom megtelt fejtetűvel .egyből rohantunk a gyógyszertárba venni rá szert hát valami olajos szert adtak,első3-nap reggel este bogarászás ,be kenés,fésülés,hajmosás,3nap után nem is találtunk semmit hagytam 1 nap pihenőt hogy mi a reakció,néztük is semmi, aztán köv nap megint volt benne 2.

Ágynemű huzás,porszívózás,ecetes vízzel át keféztem mindent,minden ruháját pizsomáját le forrázom. férjemmel egymás fejét nézzük semmi. már napközbe is ugy hagyom a kis fejét ezzel a szerrel, de szegénykém a sapit nem tartja meg magán ,és már ki van hogy ki akar menni. :(

kár hogy nincs olyan szer ami tényleg egyszer rá keni az ember és 100% ban elpusztul az egész . :( és Vége



2016. aug. 6. 21:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Csak azt nem értem, hogy az miért fontos infó, hogy ti hol éltek és hol kapta el.
2016. aug. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Esetleg nem tudsz tanácsot kérni háziorvostól/gyerekorvostól,ha máshogy nem telefonon?
2016. aug. 7. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Bekened a fejét, előírt ideig rajta hagyod a szert, utána megmosod a haját és nagyon gondosan leszedegeted a serkéket is. NEM elég az ecetes fésűvel fésülgetni, darabonként kézzel kell lehúzni a serkéket a hajszálakról. Ültesd le egy ablak elé a kislányt,fésülj választékot a hajába, szedd ki a látható serkéket. Új választék pár milliméterrel arrébb, és így tovább az egész fején. Unni fogja ő is, meg te is, de nem lehetetlen küldetés.

A felnőtteket ugyanígy kezelni kell.

Egyébként ki mehet, csak gyerekekkel ne játsszon, amíg élő tetű van a fején. A serkék nem fertőznek, és a tetűirtó elvileg el is pusztítja őket (legalábbis ami nálunk kapható). Kiszedni azért kell őket, mert mi van, ha mégsem meg hogy az esetleges új fertőzés egyértelmű legyen.

Egyébként ha hónapok múlva a gyerek fejbőrétől több centi távolságra találtok serkét egy hajszálon, az már csak egy régről ottfelejtett darab, nem kell szívbajt kapni.

2016. aug. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az első válaszolónak . Azért írtam hogy Németországban élünk , hogy hát ha van valaki aki ugyan itt él Magyar és tud segiteni hogy melyik tetűirtó szer a legjobb. A többieknek meg köszönöm szépen. Hát fel veszem a kapcsolatot a gyerek orvossal. Ma néztem csak serkék voltak de amikor össze nyomtam nem pattant. Ugy olvastam hogy amelyik serke nem pattan az már nem él. Be kentem neki megint olyan fésűvel amit adtak hozzá át fésültem semmi. De ma is be kenem neki 6 napnál tartunk.
2016. aug. 7. 18:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!