Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Valakivel volt már ilyen?...

Valakivel volt már ilyen? (Kisgyermek bicegése)

Figyelt kérdés
Kislányom 2,5 éves. Már harmadjára fordul elő, hogy biceg a bal lábára. Az előző két alkalommal 2-3 nap alatt elmúlt. Nem esés következménye. Nyomkodásra nem fájlalja, jól átmozgatható. Az első alkalommal sebészetre vittem, a röntgen nem mutatott semmit, másodjára ortopéd orvoshoz, ő sem talált semmit. Most fordul elő harmadjára. Úgy tűnik, a sarka fájhat, ahogy leér a földre, húzza fel, mintha szilánk ment volna bele. Mindig ez van. Aztán egyszer csak varászütésre elmúlik. Két eset között kb. 4 hónapnyi idő telt el, és két eset között amúgy sosem fájlalja, Furcsa nagyon...

2016. aug. 8. 14:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Mar nagyocska, kerdezd meg tole hogy hol faj neki a legjobban. Vagy mikor megint ezt latod eloszor allitsd csak a sarkara, a labujjara, majd a kulso illetve belso labfelere, hogy megtudd, hol faj neki. Tobb seta utan fajlalja, vagy akarmikor elojon? Nincs kiallo csontja? Egyebkent teljesen renden van a laba es szepen jar (nem csampas pl.)? Probald olyankor megmaszirozni neki, lehet, hogy csak ugymond elfaradt a laba. Ha minden rendben, en gyanakodnek legitoljara arra is, hogy szandekosan csinalja ha nincs kedve setalni, vagy nyugos, egyszeruen elege van ( mint ahogy en csinaltam anno, ravaszul :) ).
2016. aug. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Kicsit lúdtalpas, de szépen jár. Én is gondoltam egyébként arra, hogy dikert csinálja, de olyan keservesen mutatja, hogy fáj. Meg nem gyaloglás közben az utcán, most például akkor szisszent fel, amikor a TV-től jött a konyháig itthon. A sarkát mutatja ilyenkor mindig, mikor kérdezem, mi a baj. Nyomkodásra viszont a sarka sem fáj. Az a baj, hogy mire eljutok ortopédiára, elmúlik.
2016. aug. 8. 16:17
 3/3 anonim ***** válasza:

ortopédián röntgent csináltak már? Lehet sarkantyúja, vagy ha a lúdtalpas, akkor a talp izom okozhat sarokfájást, ott ahol az izom a sarokcsonthoz kapcsolódik. Mivel a lúdtalp miatt a lábboltozat túl van terhelve.

Ortopédiára menjetek vissza!

2016. aug. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!