Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Kórházban megtehetik, hogy...

Kórházban megtehetik, hogy kiküldik a szülőt, míg a gyereket vizsgálják (vért vesznek tőle, katéter. Stb. )?

Figyelt kérdés

Betegjogi törvényben kerestem, de erre nem tér ki.


Sógornőm mesélte, hogy kiküldték őket, míg a 8 hónaposnak vénát szúrtak, az ajtó előtt kellett hallgatniuk ahogy a pici negyedórán át üvölt (nem bírták megszúrni).

Normális eljárás ez?

Tud vki törvényi hivatkozást?


Hasonló esetben bent lehettem, a baba is jobban tűrte.


Csak a szakszemélyzet emberségén múlik vajon a dolog?

Vagy hibát követtek el a sógornőmék esetében?


2016. aug. 8. 22:19
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
58%
Azt nem tudom, hogy erre milyen törvény vonatkozik. De az egészen biztos, hogy a sógornődet éppen azért küldték, mint ami történt. Mivel lett volna jobb, ha látja is? Akadályozta volna az eljárás menetét az biztos. Nálunk gyomormosásnál is kiküldtek az 1 évesnél. Rossz volt, de tény hogy segíteni nem tudtam volna. Ekkora babáknál a szülő nem segítség, mivel a jelenléte sem vigasztal.
2016. aug. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
88%
Nem tehetik meg, max tanácsolhatják, ha az ember a gyerekével akar lenni, nem tilthatják meg (kivéve nyilván steril helyen, pl. műtő).
2016. aug. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
74%
Fogós kérdés, mi eü.ben azt tanultuk, a gyereknek joga van a szülő jelenlétéhez. Hogy egy 8 hónapos gyereknek számít-e ilyen szempontból... Szerintem nem küldhették volna ki, de nekem is kiküldték anyukámat, amikor 10 évesen kórházban voltam. Én se lettem ettől békésebb...
2016. aug. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 Vilcsianyuja ***** válasza:
51%

Sajnos ezt átéltem két gyerekemnél is. Mikor kanült raktak a kezükbe, nem lehettem ott, csak hallgattam az egész osztályt betöltő üvöltésüket. Igenis jobb lett volna nekem is meg a gyereknek is, ha ott vagyok, ha én fogom le. Az ember lánya tudja, mit bír elviselni, én inkább viselem el a vénabökést (nem kell odanézni), mint azt a gondolatot, hogy a gyerekben mi mehetett végbe, mikor kitépték a kezemből, és utána ilyet kellett átélnie. Az enyémek kicsit idősebbek, 1,5 illetve majdnem 2 évesek voltak, mindkét eset a gyerekintenzíven történt. Szóval ez bevett szokás, nem mindenhol, de sok helyen. Hogy van-e joguk, az engem is érdekelne... Lehet, hogy ez olyan beavatkozásnak minősül, ahol csak a szakszemélyzet lehet ott?

Mondjuk egy sima vérvételnél mindig igénybe vették a segítségemet, legyen az kórház vagy házi gyerekorvos, nem tudom, az intenzíven miért ennyire zavaró tényező az anya jelenléte. Persze ők kezelnek sürgősebb eseteket is, ahol tényleg a gyerek életéről van szó, és századrangú kérdés, hogy megsérül-e a piciny lelke, az anyuka lelki világa meg aztán tényleg nem szempont. A mi eseteink azért nem voltak ennyire súlyosak.

2016. aug. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Elméletileg a törvényes képviselő jelen lehet. De az orvos megítélése alapján, ha a vizsgálat megköveteli vagy a szülő jelenléte hátráltatná a vizsgálatot, kiküldheti a szülőt.


Magánvéleményem, ez kettős fegyver. Egyrészről én nem mennék ki. Én vagyok a törvényes képviselője, jogom van ott lenni.

De van.olyan, hogy a szülő gátolha a vizsgálatot. Láttam olyant, ahol az anyuka és a nagymama együtt kísérték a gyereket, és a szimpla vérvételen közösen sírtak és sajnálták hangosan a pici lányt. Itt jobb lett volna az anyát.és a.nagymamát kizavarni.

2016. aug. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
66%
Pont emberségből küldték ki. A kicsiknél nagyon nehéz vénát szúrni, és sokszor szúrnak feji vénát. Általában mindenkinek jobb ha kint van a szülő. A szülőt nem sokkolja a látvány,h a babát lefogják és a fejét szúrják, aki szúr jobban tud koncentrálni, mintha anyuka ott ájuldozik, sír. És a babát érthető módon a legkevésbé sem nyugtatná meg egy ilyen állapotban lévő anya. Az én kisfiamtól is rengetegszer vettek vért, és minket is kiküldtek először. De elmondták,h miért. Aztán én mondtam,h én inkább bent maradnék, mert engem ez nem visel meg (Természetesen nem hagy hidegen, de bennem mindig sokkal erősebb volt az érzés,h ez az ő érdekében történik). Így a második alkalomtól mindig bent vagyok. Szóval biztos,h joga van a szülőnek bent lenni, ha ragaszkodik hozzá. De teljesen bevett szokás,h megkérik őket, h menjenek ki, és emögött semmilyen gonoszságot nem kell felfedezni.
2016. aug. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 Eszter76 ***** válasza:
55%
Nem hiszem, hogy kiküldhetik, ha nincs rá különösebb indok (pl. életveszély), de kérdés, hogy mi a jó a gyereknek. Annak idején a 2 éves lányommal bent voltam, amíg betették a vénájába a "pillangót", én (is) fogtam a kezét. Az akkor 10 éves, hemofóbiás fiammal viszont az asszisztensnő javaslatára nem mentem be a vérvételre. Szemkötővel ment be, de anélkül jött ki - megkönnyebbült, nem kellettem hozzá.
2016. aug. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 Vilcsianyuja ***** válasza:
84%
#6, hogy általában mindenkinek jobb, ebben teljesen más a véleményem. Szerintem az emberek, az anyák többségében van annyi lelki erő, hogy a homloki véna megbökése meg se kottyan nekik, én is közéjük tartozom. Az én gyerekem fejéből is vettek vért, meg se próbáltak kiküldeni. Ha a szülő nem tűiszonyos, akkor nem értem, miért lenne jobb, ha távozásra kérik. Biztos van, ahol aztán a szülő nem tud viselkedni, de a pár hülye miatt általánosítani nem fair.
2016. aug. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Vmennyire tudok általánosítani. A haemato-onkológiara hordjuk a kisfiunkat (évekig hetente kellett, v sűrűbben). Hidd el,h az a szülő, akinek ez meg sem kottyan, ritka, mint a fehér holló! Nagyobb gyerek eknél már tényleg rosszabb, ha kimegy a szülő. De 1 éves kor alatt többet ér ha az orvos /asszisztens jobban tud figyelni, mint az anyuka jelenléte.
2016. aug. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Törvény alapján nem küldhetik ki. Ez alól a sürgősségi beavatkozás kivétel, amikor az ellátás gyorsaságát, életmentést zavarhatja civil jelenléte (kisebbik rossz elve).


Másfél évesen kórházban volt, a kifüggesztett betegjogi tájékoztatót olvasgattam éjjel unalmamban, sokszor.

Vérvételnél JAVASOLTÁK, hogy a nyitott ajtólap mögött várakozzak, mert gyanúsan lefehéredtem és rákérdezésre elmondtam, hogy durva tűfóbiám van. Azért javasolták, mert a gyereknek se tett volna jót, ha a rettegő arcomat látja, vagy elvágódok a kövön, mert elmászik a vérnyomásom a látványtól.

Ügyesek voltak, 2 perc alatt meglett és közben duruzsoltak neki, meg se nyikkant.


De oltásoknál is én vagyok a fejénél, nem nézek oda, a lábát pedig az apja fogja le, ő bírja a látványt. Ezt a gyerekorvossal az elején tisztáztuk - ő már akkor szól, ha elkezdi előkészíteni a tűt, már akkor félrefordítom a fejem, vagy ő lép a hátam mögé.

Saját vérvételnél/injekciónál se vagyok jobb, fekve kell csinálniuk, egyébként ájulok.

2016. aug. 9. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!