Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Bárányhimlő elleni oltás?

Bárányhimlő elleni oltás?

Figyelt kérdés

Azt mondják ugye, jobb beadatni, mert ha el is kapja, gyorsabb lefolyású, nincs szövődmény. Mennyibe kerül és mikor adattátok be a gyereketeknek? A lányunk 1 éves, 2 évesen megy bölcsibe, úgy olvastam egy prospektusban hogy mielőtt közösségbe megy jó lenne beoltatni.

És aki nem adatta be, miért nem?köszi mindenkinek


2016. szept. 17. 22:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Én is épp ezen rágódok! 3 évesem most kezdte az ovit, van egy 7 hónaposom is, még egyikünk sem volt bárányhimlős!

Úgy tudom hogy 2x kell beadni és 8eft körül van darabja.

Én sem tudom mi lenne a jó megoldás, az idősebb még egy náthát is nagyon rosszul visel, el sem tudom képzelni mi lenne ha elkapná, főleg oltás nélkül

2016. szept. 17. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
19%
Nem adattuk be egyiknek sem, mint ahogy semmi mást sem a kötelezőkön kívül. A nagyobbik már átesett rajta 6 évesen. Itthon volt 2 hetet.
2016. szept. 18. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
57%
Én beadatta. Azt mondják, ezek már sokkal durvább himlők mint a mi korunkban. Néhány gyermeknél nagyon durva szövődmények lettek. Igaz kevés az esély, de én nem akartam abba a kevésbe se lenni.
2016. szept. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen én is ettől tartok. 3as, mennyibe került? 2 db kell belőle?
2016. szept. 18. 09:51
 5/6 anonim ***** válasza:
35%

Sziasztok!

10000 valamennyi egy darab ara, es igen, ketto kell belole.

Mi nem adattuk be. Leginkabb a parom "nyomasara", o ellenzi, szerinte tul kell esni rajta.

En is hallottam hogy ez a mostani sokkal sulyosabb mint a mi idonkben volt.

Noverem lanyai kb ket eve lettek himlosek, semmi extra nem volt naluk, sot a kisebbiken kb 10 potty ha kijott.


Mivel en meg nem voltam, ezert en magamnak adattam be.

2016. szept. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én beadattam, de az már 3 éve volt, akkor 8ezer volt/db. 2 kell belőle. de lehet 1 is.

Én oltásellenes vagyok alapvetően, de 2 hó múlva kezdtük a bölcsit, és iszonyat járvány volt, nem sima, hanem vmimutáns szemét volt, tiszára kivoltak a gyereke, így beparáztam, és beoltattam.


Úgy mondta akkor nekünk a doki, hogy lehet 1et is adni, akkor kisebb a védettség, kijön, de kisebb erővel.

2nél 98%, hogy ki se jön...

de mondom, ez már 3 éve volt, azóta nem tudom mi a protokoll

2016. szept. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!