Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Bárányhimlő elleni oltás?

Bárányhimlő elleni oltás?

Figyelt kérdés

A kötelezőket beadatom mindig, a nem kötelezők közül eddig a kullancs ellenit kapta meg a lányom.

Sok sok szövődményt olvastam a bárányhimlő kapcsán, ezért kérdeznélek titeket, hogy érdemes-e beadatni? Ha beadatom, átesik rajta csak könnyebben, igaz?


2015. nov. 7. 17:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
63%
Vagy meg sem kapja. Azt azért mindig tartsd észben, hogy az oltás szövődményei mindig sokkal enyhébbek/ritkábbak, mint magának a betegségnek. Tehát ha nem félted a gyereket a betegségtől, felesleges az oltástól félteni, ha viszont félted a betegségtől, akkor adass neki oltást! :)
2015. nov. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

A nem kötelezők közül csak ezt adattam be. Vannak kétségeim. Egyik orvos szerint nagyon fontos, a másik be sem hajlandó adni.

Remélem jól döntöttem! Így nyugodtabban alszom.

2015. nov. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, mentek a zöldek! :)

Alapvetően nem vagyok egy para-mami de amikor elolvastam a szövődményeket, meg hogy mennyire el tud hatalmasodni egy himlő, akkor frászt kaptam! Beadatom, köszönöm! :)

2015. nov. 7. 18:06
 4/13 A kérdező kommentje:

Nem kell kekeckedni.

Ha nem tetszik a kérdés, lehet tovább lapozni. Azért engedd meg, hogy én döntsek arról, hogy min essen át a gyerekem és min nem. Köszi!

2015. nov. 7. 19:37
 5/13 anonim ***** válasza:
Én beadattam és el sem kapták, pedig az oviscsoport kidőlt. Nagyon drága az oltás, de nekem megérte, ráadásul akit megkérdeztem, mindenki az oltás mellett volt, mert a gyerekük eléggé megszenvedte.
2015. nov. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Én azt vártam hogy elkapják.

Amikor 7 éves lett a legnagyobb lányom, neki beadattam, egyelőre csak az elsőt.

Én 12 évesen volta bárányhimlős és nagyon nem volt "mókás". Ugyanakkor az, hogy mennyire jelent védettséget még a két oltás is, azt sem tudja senki, hiszen még nem nőtt fel az első generáció, akik megkapták...

Ha gyermeket akar majd vállalni a lányom, ellenőrizni kell előtte, hogy védett-e, és ha nem, újabb oltást venni.


A két kisebb még nem kapta meg, de már a középső is 6 éves, szóval ahogy lesz szabad 15000 Ft-unk erre, ő is megkapja majd.

2015. nov. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Egyértelműen mellette vagyok.


18 éve nem oltottak, az én lányomnak agyi vasculitise lett szövődményként. Maradványtünet nélkül gyógyult, de senkinek nem kívánom azt az időszakot.

2015. nov. 8. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nálunk a házban egy oltott kislány kórházba került hetekre. Az oltás elnyomta a tüneteket, és a kezeletlen bárányhimlő szövődményt okozott.
2015. nov. 8. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A himlő kezelése tüneti... Nem kezelték a viszketést?

Mégis mit nyomott el, nem volt pöttye, amit kenegetni kellett volna?

2015. nov. 8. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Azért engedd meg, hogy én döntsek"

Kedves kérdező,

egy szóval nem mondtam, hogy nem te döntesz. :)


Ha kérdezel, miért nem fogadsz minden kultúrált választ?

Pl az enyémet is?


Hát nem erről szól egy kérdés,

hogy különféle válaszokra kíváncsi a kedves kérdező? :)


(Mutattam hozzád hasonlóan lelkiismeretes hozzáállású emberek írását tartalmazó web linket. Ennyi.)


Vagy önigazolásból tetted fel kérdésed vajon?

Csak kérdem, szeretettel. :)

2015. nov. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!