Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Láz, hányással most melyiket...

Láz, hányással most melyiket csillapítsam?

Figyelt kérdés

Éljel belàzasodott a fiam 8èves elmúlt..Reggel orvos nagyon csúnyàk a mandulái be van gyulladva a nyelőcsöve is..a rendelőbe hànyt meg itthon azóta 2x

kaltunk antibiotikumot de még làzas is... ereje nincs csak alszik..inni iszik de mind kijön belőle

Az antibiotikumot nem is merem neki beadni félek kihànyja.. 2kor adtam neki Dedalonetta kúpot de nagyon làzas arra adjak neki kúpot?de egy falatot nem evett mèg ma...

tanàcstalan vagyok és aggódom..Az orvosunk csak holnap délutàn lesz..


2016. okt. 5. 16:29
 1/9 anonim ***** válasza:
14%

Ha a folyadék sem marad meg benne akkor ügyelet.

A lázat ha 39.5 alatt van nem kell csillapítani.

2016. okt. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mi is átestünk ezen, inni kanállal adj neki, kis kortyokban. A vízbe Normafloret tegyél. Lehet kicsit hűvösebb is, sokat segít.

Deadole helyett lázcsillapítót adj, ha hány gyorsabban távozik a fertőzés. Ha a hányást csillapítod tovább fog tartani. Hideg vizes ruha a csuklókra és bokákra gyorsan leviszi a lázat.

Enni ha kér akkor adj de könnyűt.

Jobbulást neki!

Eset

2016. okt. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Akkor este ha felébred adjak neki pàr falatot?és vegye be az antibiotikumot?

Este későig dolgozik apa,neki van jogositvânya nekem nincs ès kismama vagyok 7hónapos..

elindulni sem merek vele az ügyelet meg nem jön ki.. éljel szerintem bemegyünk..

2016. okt. 5. 16:50
 4/9 anonim ***** válasza:

Lázcsillapítást megpróbálhatod hűtőfürdővel, borogatással is.

Itatni mindenképp kéne, ha a folyadék se marad meg benne, akkor tényleg nincs más, mint ügyelet.

2016. okt. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%
Addig ne adj neki kaját, míg a víz se marad meg benne. Ahogy írták, kicsi kortyonként, legjobb a tiszta hideg víz. Ha az megmarad, jöhet egy kis hideg tea. Lehet, hogy estére lemegy a láza, ha most alszik, szerintem ne vegzáld a lázcsillapítással. Ha este nem marad benne a pár korty víz se, akkor tényleg be kell vinned ügyeletre. Hányingercsillapítót ne adj, ha marad a magas láz, akkor adj lázcsillapító kúpot. Jobbulást a gyereknek!
2016. okt. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Vilcsianyuja ***** válasza:
Ja, igen, az antibiotikumot is hagyd addig a fenébe. Nem is tudom, hogy hogyan írhatott fel az orvos hányós gyereknek orális antibiotikumot... Ha ügyeletre mentek, vidd magaddal a gyógyszert, aztán a kórházban megmondják, mi legyen azzal. Ha meg nem kell menni kórházba, akkor majd holnap elkezdhetitek a kúrát.
2016. okt. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Tegnap mèg fiam làzas volt és a làgyékhajlatàban vörös foltok jelentek meg ès a nyelve vörös és apró hójagos lett..

Orvos vissza skarlát... :(

És én itt vagyok 28hetes kismama... azt se tudom mit tegyek èn àpoltam végig...

Nagyon tanàcstalan vagyok..

2016. okt. 7. 16:14
 8/9 anonim ***** válasza:
Szegény, sajnálom :( kérdezd meg a dokidat, h tudnak e szűrni rá téged.
2016. okt. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Vilcsianyuja ***** válasza:
Szia! Most már biztos megy az antibiotikum kúra a kisfiadnak, hamar meggyógyul majd. Ha a gyerekorvos nem mondott semmit, akkor én felhívnám a nőgyógyászt, mi a teendő, ha elkapod. De nem törvényszerű, hogy így legyen. Én is voltam skarlátos gyerekkoromban, senki nem kapta el tőlem a szűkebb-tágabb családban.
2016. okt. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!