Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » A 4 éves kislányom folyamatosa...

A 4 éves kislányom folyamatosan taknyos?

Figyelt kérdés

Amióta bejött ez az ilyen-olyan idő folyton taknyos és ez a jó kis zöld takony jön ki a kislányomnak!!

Nem szeretnèk antibiotikumot adni neki!!

Ha Sinuprtetet adok neki,az jó?

Szèpen fujja az orrát , azzal nincs baj!!Tehát oldódik a váladèk !

Ezen kívül más baja és tünete nincs!

Ki mit csinál ilyen taknyi időben ?

Milyen váladékoldó vált be?

Köszönöm szépen


2016. okt. 17. 09:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
32%
Pedig a zöldes simán lehet bakteriális arra pedig kell az antibogyó.
2016. okt. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Lehet de az a baj hogy mindenféle vizsgálat nélkül írja fel a doki az antibigyót!!😕😕
2016. okt. 17. 09:09
 3/15 anonim ***** válasza:
41%
Vidd masik orvoshoz!
2016. okt. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Tündi0212 ***** válasza:
38%
Szia az én kislányom is folyamatosan taknyos ugy ahogy nálatok zöldes! Torka sem piros nincs laza ,viszon ő ilyenkor annyira köhög szárazon hogy hányásig! Kapott már antibiutikumot sokszor 1 het utan ugyan az! Voltunk mar vele full orr gégésznél is a mandulája sem nagyobb ! Ugyhogy nekunk is elegunk van ebbol taknyos kohogesbol! Egyebkent a sinupret az jo !
2016. okt. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
53%

Nálunk a Sinupret még annyit se ér, mint a tiszta víz, értem ezt a még áttetsző váladékra. Amikor már zöld, az bakteriális fertőzés, orvoshoz kell vinni a gyereket, hogy ellenőrizze a fület, homloküreget, stb. Ha kizárólag a zöld takony a tünet, akkor még nem valószínű, hogy antibiotikumot ad rá, de ha a szemet, fület, homloküreget, stb. érinti, akkor kell kapni. Milyen vizsgálatra gondolsz, mit nem végez el, mielőtt felírná?


(Elvileg 4 éves gyerekek már szépen tudnak orrot fújni. Az enyém is tud. Az orrszívás azonban annyival hatékonyabb még ebben a korban is, hogy ég és föld a különbség sokszor. Én ilyen esetekben mindig szívom is az orrát.)

2016. okt. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
29%
A mi gyerekorvosunk nem ír közvetlen antibiotikumot a sárga/zöld orrváladékra, ha más tünet nincs. De azt szokta ajánlani, hogy antibiotikumos szemcseppet csöpögtessünk az orrukba, naponta többször - ez pár nap alatt szokott segíteni! Az átlátszó takony meg kb az alapállapotuk ősztől tavaszig.
2016. okt. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Az az igazság hogy amikor taknyos kb az első 2 nap áttetsző a váladék és utána lesz sargás zöldes!

Orrát fujja,szívni nem engedi!!

Mert azt hogy megnézi a torkát és meghallgatja a tüdejét az nem ér semmit, ha venne talán torokmintát egyből kiderülne ha lenne valamilyen baci és legalább célirányosan adna rá antibigyót😉!

Nem pedig hát ez jó lesz felírjuk a legdrágabbat!!😈

2016. okt. 17. 09:47
 8/15 A kérdező kommentje:
Van estleg olyan antis orrcsepp amit recept nélkül lehet venn?
2016. okt. 17. 09:48
 9/15 anonim ***** válasza:
40%

Az enyém gyerek 6 éves, és azóta többé-kevésbé folyamatosan taknyos, hogy 2 évesen bölcsibe került.


Én különösképpen nem foglalkozok már vele. ha nem zavarja, és más baja nincs, akkor elég, ha fújja, néha otthon átmossuk tengervizes orrspray-vel, de ennyi.


Nálunk amúgy kiderült, hogy allergiás, a lordestin sokat segít. Időnként kúraszerűen mometasone orrspray.

2016. okt. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
28%
Ja, ha olyan mértékben taknyos már, hogy zavaró, de MÁS tünet továbbra SINCS, akkor én szoktam fújni az orrába pár napig bioparoxot. az mindig segít. mondjuk nem tudom, mit csinálok, ha elfogy...
2016. okt. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!