Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ha a gyermek 3 napja köhög,...

Ha a gyermek 3 napja köhög, és az orvos szerint elég neki egy Ambroxol (tüneti kezelés), mit tehetnék, hogy meg is gyógyuljon?

Figyelt kérdés

2,5 éves

első napokban úgy voltam vele, majd elmúlik magától

de már 3. napja, főleg reggel.

Szóval enyhe gyulladáa biztos van, hogyan lehet azt lehúzni??

egyéb tünet nincs


2016. nov. 3. 06:43
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
enyhén fájó és kicsit hurutos
2016. nov. 3. 06:46
 2/17 anonim ***** válasza:
89%

Honnan szeded, hoyg gyulladás???? Attól, hogy köhög, még nem feltétlen van bármilyen gyulladása! Az orvos jobban ért ehhez, mint te. (A gyereket antibiotikummal tömni igen ártalmas, tönkreteszi a gyerek szervezetét!)


Ha meg föleg reggel köhög, akkor könnyen lehet, hogy a lakás túl van fütve és emiatt száraz a szobalevegö, ami ingerli a légutakat.

2016. nov. 3. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Vegyél hidegpárásítót, az jót tesz a téli hónapokra.
2016. nov. 3. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Lehet attól is, ha a takony lecsorog hátra, ez esetben tengervizes orrspray és gyakori orrfújás (vagy szívás). Adhatsz neki C-vitamint. Az Ambroxol lazítja a letapadt nyákot, így nem csak tüneti kezelés. Sajnos a köhögés akár hetekig is eltarthat felnőttnél is, de nem feltétlenül jelenti azt, hogy bármi komoly baja lenne - remélhetőleg megbirkózik vele a szervezete.
2016. nov. 3. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
4-es minden szavával egyetértek!!!
2016. nov. 3. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Vilcsianyuja ***** válasza:
Amit előttem írtak, azokkal én is egyet értek, annyi még, hogy 3 nap egyáltalán nem sok, készülj fel, hogy akár hetekig is eltarthatnak az ilyen tünetek. Másrészt, mit vársz a dokitól, írjon fel antibiotikumot? Hidd el, írt volna fel, ha biztosra veszi, hogy baktériumfertőzés, súlyosabb tünetekkel. De lehet, hogy a tünetek eleve vírusfertőzésre utalnak, arra csak tüneti kezelés van. Jobbulást a kicsinek!
2016. nov. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat, vettem C vitamint is

biztos, hogy gyulladás, mert hurutos

ha nem lenne, nem köhögne, nem a száraz levegő miatt van, hanem a gondozók nem öltöztették át, amikor az udvaron agyon leizzadt, egész nap a nyirkos bodyjában volt..

2016. nov. 4. 06:22
 8/17 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nem a nyirkos ruhája miatt köhög. Tele van a bölcsi vírussal, ha nem izzad le, akkor is elkapja...
2016. nov. 4. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

már az egész hajnalt végig köhögi, reggel is egyfolytában..

vigyem ügyeletre?habár láz nincs..

2016. nov. 5. 07:14
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, továbbra is, ha csak köhög, akár csak reggel, akár egész nap, arra a gyógymód a köptető (Ambroxol) és a C-vitamin. Adhatsz még hagymateát, vagy hagymalevet (beleteszel egy befőttes üvegbe egy feldarabolt hagymát, rászórsz cukrot, és ha levet ereszt, azt odaadod a gyereknek).

Amire komolyabb gyógyszer kell: ha fájlalja a fülét, vagy szemmel láthatóan nagyon elesett (fülgyulladás, arcüreggyulladás), ha a légzésén is hallasz elváltozást, hangosabban vagy nehezebben veszi a levegőt (hörghurut), vagy ha lázas. Ezekben az esetekben mindenképpen vidd vissza orvoshoz, de - hacsak nincs nagyon rosszul - elég a sajáthoz, nem kell ügyeletre vinni.

Kisgyerekeknél a köhögés nagyon elhúzódhat, mert még nem elég erős a rekeszizmuk ahhoz, hogy rendesen felköhögjék a váladékot. A legkisebb gyerek nálunk januárban kezdte az ovit, és 4 hónapig folyamatosan köhögött. Ha a Te gyereked most kezdte a bölcsit, akkor egyáltalán nem jelent semmi komolyabb betegséget, hogy egy hete köhög.

Érdemes olyan gyerekorvoshoz járni, akiben megbízol. Ha a mostaniban nem bízol meg, akkor keress másikat. Van olyan gyerekorvos, aki mindenre antibiotikumot ír megelőzésre, én olyan orvost választottam, aki nem ilyen, mert a túlzott antibiotikum tönkreteszi a gyerek gyomrát és az immunrendszerét is, a vírusos betegséget nem gyógyítja meg, viszont kevésbé lesz hatásos, ha tényleg szükség van rá.

2016. nov. 5. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!