Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ha a gyermek 3 napja köhög,...

Ha a gyermek 3 napja köhög, és az orvos szerint elég neki egy Ambroxol (tüneti kezelés), mit tehetnék, hogy meg is gyógyuljon?

Figyelt kérdés

2,5 éves

első napokban úgy voltam vele, majd elmúlik magától

de már 3. napja, főleg reggel.

Szóval enyhe gyulladáa biztos van, hogyan lehet azt lehúzni??

egyéb tünet nincs


2016. nov. 3. 06:43
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

nagyon köszi a tanácsod

most csak annyit látok a gyermeken a köhögésen kívül, mivel éjszaka alig alszik a köhögéstől, hogy csupa karikás duzadt a szeme


igazából ez a tehetetlenség borzaszt el

gondoltam most hirtelen én a Bioparoxot szoktam fújkálni, hogy gyereknek kapható e olyan, de nemhinném

2016. nov. 5. 07:50
 12/17 anonim ***** válasza:

Bioparox is antibiotikum, én nem adnék ilyesmit orvosi konzultáció nélkül. Viszont ami még eszembe jutott, a Baby luuf balzsam, ezt a hátára kell kenni alváskor, az enyémeknek bevált köhögéskor. Meg grapefruitmag-cseppet szoktam mostanában adni nekik ha betegek, ez erősíti az immunrendszerüket, de nem tudom, hogy 3 éves kor alatt adható-e, és nehezen is veszik be a gyerekek a rossz íze miatt.

Sok gyereknél nehéz ez az időszak, mikor közösségbe kerülnek, nálunk is volt olyan időszak, mikor a kisebbik lányom minden orrfolyása fülgyulladással, a fiam minden köhintése hörghuruttal végződött. Sajnos a szülő sokszor tehetetlen, amíg meg nem erősödik az immunrendszerük.

Hétfőn mindenképp vidd vissza orvoshoz, makacs köhögésnél nem árt, ha időnként meghallgatja a tüdejét, hogy kialakult-e bármi komolyabb betegség vagy szövődmény.

2016. nov. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Ha nagyon köhög éjjel, adhatsz neki Sinecod cseppet, ez köhögéscsillapító. Fel kel íratni
2016. nov. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
* kell
2016. nov. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
A Bioparoxot idén kivonták a forgalomból, mert a " gyógyszer alkalmazásával járó kockázatok meghaladták annak előnyeit", így ez tuti nem jó ötlet . A Baby Luuf nálunk is bevált.
2016. nov. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Sinecodot ne adj orvosi beleegyezés nélkül. Csökkenti a köhögési ingert, de ha közben bőven termelődik a váladék a légutakban, nem lesz jó, ha nem köhögi fel.
2016. nov. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Pont pénteken voltunk a dokinéninél,a két kicsivel ,a lányom 4 éves ,a kisebbem 2 volt most, és taknyosak nem vészesen ,de azért elvittem mert a tüdejüket féltem ,ja meg kicsit hörög a lánykám!!köptetőt mondott hogy adjak 2x,meg torokfertőtlenítőt!


Meg természetesen orröblítés szívás!!

Én meg mondtan szoktam adni 3 napig napi 2x Cataflam cseppet ,tudom erős de nagyon bevált ,azt mondta jol tettem!

2016. nov. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!