Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ha az orvos nem írja ki,...

Ha az orvos nem írja ki, taknyozás és (enyhe) köhögés miatt, akkor én nem vagyok köteles a bölcsiből kivenni, ezért mindenki orrol rám, úgy érzem. Mit mondjak, hogyan reagálja, hogy ne rajtam "köszörüljék a nyelvüket"?

Figyelt kérdés

hozzá tenném, pont az én gyerekem az, aki szinte soha nem beteg, ha mégis, 3 nap és már felépült. erős az immunja, jó evő, megfelelően öltöztetem, stb.


erre a szülőin egy anyuka nagyhangon, háborogva (szinte bunkón)felszólal, hogy mindenkit arra kér, ne vigye a gyerekét bölcsibe ha beteg a gyerek, mert az ős kislánya mindent elkap olyan gyenge fizikumú és talán asztma gyanús (?)is. a gondozó kérdezte őt kedvesen, (utalva arra, hogy mégis aztán mikor visz az ember beteg gyereket bölcsibe, amikor 1. kiírja az orvos, 2. elvileg nincs anya, aki 38-39 fokosan bölcsibe vinné a gyerekét...)szóval kérdezte kedvesen, mégis mire gondol? orrfolyás, köhögés?. erre helyeselt hogy "hát igen, ne vigyék a gyereket".


Közben mintha nekem címezte volna, mert rám nézett...habár pont nem tudom magamra venni, nem is értettem a szitut. max pont az ő drága kislánya az, aki itt fertőzi a többit meg az én gyerekem...de nem szóltam semmit


erre mit ad isten, köhögős, orrfolyós lett a gyerekem(enyhén. nem gyulladt orrváladék, nem hurutos köhögés, csak amolyan kitartó, heteken át, de orvos szerint közösségbe mehet, egyen köptetőt..)valahogy hétvégén itthon már semmi baja, de hétfőtől megint kezdi ahogy közösségbe ment, csak nézek hitetlenkedve, amikor a gondozó ezzel fogad du, hogy köhög, taknyos.. valószínű a bölcsiből szedi össze folyamatosan. De ez hagyján! a gondozó is ezt érezteti velem, hogy ne hordjam a gyerekem, felülbírálja az orvosunkat, szerinte vigyem vissza, sőt még diagnosztizál is, hogy ez felülfertőzés szerinte..


mindig azt éreztetik velem, mintha én erköcstelenül sunyin hordanám a gyerekem betegen bölcsibe, holott erről szó sincs. az egyik legjobb immunú a gyerekem, és amúgy sem vagyok olyan anya, hogy valódi betegségnél kínoznám a saját gyerekem a bölcsivel. vagy itt is írták pl, hogy nem kell azon meglepődni, hogy a köhögés elhúzódó a gyerekeknél.



a lényeg kezdem úgy érezni mintha a bölcsiben én lennék a szemét sz*r anya mindenki szemében, aki hordja a beteg gyerekét fertőzni a többit. holott pont nem. de mégis egy vagyok több ellen.

most kezdjek ezen vitázni holnap a gondozóval? vagy hogyan reagáljam?


2016. nov. 14. 21:20
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

*reagáljak

*hozzátenném

2016. nov. 14. 21:22
 2/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ne állj le vitázni a gondozónővel! A gyerekorvosotok szerint járhat közösségbe a gyermeked, tehát vidd, mások pedig gondoljanak, amit akarnak.

Én pont ma kaptam egy üzenetetet a bölcsi védőnőjétől, hogy taknyosan, picit piros torokkal ne vigyem a kislányom. Ezzel egyet is értek, csakhogy nem taknyos a kislányom. Kérdeztem a gondozónénijét, hogy valóban taknyos volt-e a kislányom ma, ő pedig határozottan azt mondta, hogy nem. Nem zöld, nem köhög, akkor miért tartanám itthon. Jó a közérzete, imádja a közösséget. Amikor zölden taknyol, elhagyja magát, ne adj' isten belázasodik, természetesen otthon maradok Vele.

2016. nov. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

én is hasonlóképpen vagyok.

csak legszívesebben megszólalnék, hogy pont hogy más fertőzi folyamatosan vissza az én gyermekem, mert itthon semmi baja, csak a bölcsiben érdekes. és szóval a beteg gyerek szüleit nyaggassák.

sajnos egyre jobban a gyereken is látom lecsapódni. nem kötik be a szandálját(tépőzáras..)kiordítva veszik le a kesztyűjét, nem újattják ki az orrát..

2016. nov. 14. 22:00
 4/13 A kérdező kommentje:

*kifordítva

*nem fújatják ki

2016. nov. 14. 22:01
 5/13 anonim ***** válasza:
51%

Mondjuk nekem csak ovis tapasztalatom van, de ugyanez. Hidd el mindig annak a legnagyobb a hangja akinek a hàza ég.

Ezt a csoportunkban lévő sokat betegeskedő gyerek anyukàja próbàlta velem eljàtszani. Sajnos én meg vagyok olyan szemét, hogy nem hagytam magam. Orvosi igazolàssal vittem mindig a fiam, ha kicsit is nàthàs volt( vìztiszta takony), de sajnos az ő kis köhögő sàrgàszöldes taknyoló gyerekét 3x hazaküldettem. Szó szerint. Közöltem az óvónővel, hogy akkor most van az hogy hìvja anyukàt és tüntesse el a csoportból a tényleg beteg gyereket, jajj de hàt csak nàthàs...pff oké,vezető óvónőhöz le, probléma elmesél, ragaszkodtam hogy hìvjanak orvost ha nem anyukàt riasztjàk azonnal. Csak belàttàk hogy nem tàgìtok. Azt meg nagyon nem szerették volna ha a fentartónàl is panaszt teszek és kihìvom az ügyeletes orvost.

De galàd módon megvàrtam mìg anyuka beér a gyerekért. :-) Aztàn megmondtam neki, hogy jó lenne ha betartanà azt amit ő követelt a szülőin nagy felhàborodàssal.

Na ezt még 2x kellett megtennem hogy felfogja nem viccelek. Lestem minden alkalmat amikor újra jöttek, hogy visszaesik e a gyerek.

Na de következő szülőin màr tudott normàlis lenni. Nem pedig màsokat szidni.

Arról nem is beszélve, hogy a fiam allergiàs és sokszor minden tiltàs ellenére kapott olyat az oviban amit nem ehet ettől pedig az arca kiütéses lett. Néha rózsahimlő szerűen,néha lepkehimlő szerűen. Ezt rögtön az első szülőin elmondtam minden szülőnek, hogy nem kell fêlni a gyerek nem fertőz, mert úgy nem hoznàm oviba, de allergia miatt a doki sem ìrja ki, szòval nem kell pànikszerűen az óvónőt zaklatni mert foltos/ pöttyös a gyerekem. Lesz ilyen. Hàt persze hogy a fent emlìtett anyuka minden ilyen alkalommal panaszkodott hogy a gyerekem miért van oviban...

Van aki ennyire ostoba,ezzel nem lehet mit csinálni.

2016. nov. 15. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Taknyozással és köhögéssel nem kellene közösségbe vinni, mert ezt vírusfertőzés okozza! Ekkora gyerekek még nem tudják fújni az orrukat, szájukba veszik esetleg a játékokat, prüszkölik a vírusokat szanaszét. A mi orvosunk nem engedi ilyenkor közösségbe és a kerületben a többi sem! Pláne egy kezdődő betegségnél van a legmagasabb víruskoncentráció!

A zöld takony bakteriális felülfertőződés jele már, a híg, átlátszó orrváladék a vírusra jellemző.

Egy iskolásnál már más a helyzet, mert ő tud magának orrot fújni, zsebkendőbe köhögni, utána kezet mosni, ha meg van erre tanítva.

A másik az, hogy ami a te gyermekednél egy nátha, a másiknál asztmatikus hörghurut esetleg több hét kórházzal! Volt hozzá szerencsém, nem kívánom senkinek.

Így meg lehet érteni a másik szülőt is.

Senkinek nem kellene betegen bevinni a gyerekeket.

Nem a láz fertőz, hanem a vírus! Lehet valakinek fertőzése vírus nélkül is.

Az orvos sem szent sajnos, mind szakmailag, mind emberileg nagy a szórás köztük.

2016. nov. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
- fertőzése láz nélkül is
2016. nov. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én nem vinném. A kisgyerek még nem tudja rendesen kifújni az orrát, ebből könnyen lehet arcüreg- vagy középfülgyulladás is, ráadásul tényleg sanszos, hogy valami vírus. Vidd el orvoshoz, ha mégsem vírus és mehet bölcsibe, akkor kérj erről igazolást az orvostól. "Közösségbe mehet" ezt szokták ráírni. De még egyszer hangsúlyozom, ha nem fertőz, de megoldható, akkor inkább maradjon otthon arra a pár napra, nehogy szövődménye legyen.
2016. nov. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Utolsó! Minden nátha fertőz, ami nem allergiás eredetű!
2016. nov. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
És? Attól még szerintem megállja a helyét az amit írtam. Vigye orvoshoz és lehetőség szerint mindenképp maradjon otthon...
2016. nov. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!