Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Tejallergia tünetei nalatok...

Tejallergia tünetei nalatok mik voltak?

Figyelt kérdés
2016. nov. 23. 10:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nagyon durva puffadás és reflux, a gyarapodás is minimum volt néha annyi se illetve nagyon híg vizes széklet. Laktózérzékeny is és tejallergiás is úgyhogy nem tudom melyik mit okozott csak így a kettő együtt. Utólag belegondolva mióta megfelelő tápszert kap beteg se volt előtte meg állandóan. A bőre is száraz volt bármit használhattam azóta viszont nem.
2016. nov. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

A kisfiamnak tejfeherje allergia gyanuja volt. Rengeteg apro, tuszurasnyi voros kiutes jelent meg rajta, foleg a pofijan.

Pepti tapszert itta, szepen el is mult.

A tejet csak ket eves kora korul vezethettuk csak be. Hala a jo egnek kinotte, semmi gondot nem okoz ma mar a tej. Imadja! Most 3,5 eves.

2016. nov. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat! Megkerdezhetem mennyi idos volt, mikor kiderult, es milyen vizsgalatokbol?
2016. nov. 23. 11:35
 4/13 A kérdező kommentje:
Ja, es meg egy kerdes! Mennyi idovel azutan derult ki, hogy tejtermeket kapott?
2016. nov. 23. 11:37
 5/13 anonim ***** válasza:

2. Vagyok.

Nalunk csecsemokorban kijott mar, a szoptatas alkalmaval. A vegen mar szinte csak kenyeren es vizen eltem, megsem javult, sot. :'( ezert váltottunk gyogytapszerre, amitol elkezdodott a javulas.

Mi kesobb kezdtuk el bevezetni a tejtermekeket is, kb 1 ev utan. Szerencsere akkor mar nem utotte ki semmi.


Nalatok mi a helyzet kedves kerdezo?

2016. nov. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
1-es vagyok, a kisfiam tápszeres és születése óta hasfájós volt. Persze a szokásos szöveg, majd kinövi stb.. glutént vezettem volna be hipp babakeksszel (nem néztem az összetevőit csak utólag) durva hasmenés, nézem sovány tejpor van benne. Nem kifejezetten vizsgálták. Kapott Pepti tápszert. Nem múlt el a hasfájás (abban ugye van laktóz) így írtak fel Pregomint, elvágták a hasfájást 7,5 hónapos korában. De a bukás hamarabb megszűnt még a Pepti mellett. 1 éves korig ezért nem adhattunk tejterméket, utána megpróbáltuk de (laktózmentes) joghurt adása után megint fájt a hasa. Megint fél év tejmentesség, így lett a gyanú tejfehérje allergia, remélem ki fogja nőni.
2016. nov. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Horghurut miatt befulladt. Mas tunet nem volt. 2,5 evesen derult ki. Fel eve dietazik, azota volt megfazva, de egyszer sem fulladt. Várjuk a veget a dietanak.
2016. nov. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Az en lanyom decemberben lesz egy eves, meg szoptatom. Kb. 5 hos lehetett, mikor megjelent rajta par ekcemas folt. Azt mondtak atopias dermatitisz. Nem is nagyon foglalkoztam vele, tekintve, hogy a fiamnak is ez volt a baja csecsemokent. O most 3 eves, es semmi baja. Szoval hasznaltam a szokasos testapolot hidratalasra, es ennyi. Aztan nyaron volt 2 honapunk mikor tele volt pici piros kiutesekkel folyamatosan. Az orvos szerint a melegtol volt. Egyebkent napkozben elojottek, este furdes utan durva volt, de reggelre elmultak. Ez ment 2 honapig, majd eltuntek vegleg. 9 hos volt mikor bevezettem a joghurtot, aztan a turot, sajtot. De ugy tunt minden ok. Volt egy kis kiutese a fule mogott, de az orvos azt mondta, hogy amig egy eteltol nincs egesz testre kiterjedo csalankiutese, addig nyugodtan adhato. Szepen lassan ezek is eltuntek. Aztan most a nyaka alatt gyulladt be a bore nagyon csunyan. Fogzik, szoval a szakalkaja mindig tiszta nyal, es gondolom attol gyulladt be a nyaka. Raadasul kis dagi a lelkem (11 kg) szoval nem szellozik rendesen. Az ekcemas foltjai megint csunyan elojottek. A lenyeg a lenyeg mindig bennem van a kisordog, hogy esetleg megiscsak a tejre allergias, es ezert ekcamas, ezert nem tud meggyogyulni a nyaka, ezert vannak kiutesek neha a fule mogott stb. Soha nem volt hasmenese, hasfajasa, veres szeklete. Hat ezert tettem fel a kerdest, hatha megtudok valami ujat. Es koszi mindenkinek, aki valaszolt/valaszol!
2016. nov. 23. 22:03
 9/13 A kérdező kommentje:
Kedves 7-es!Igy visszagondolva soha semmi mas tunete nem volt?Hogy hogy megis vizsgaltak tejallergiara?Vagy ha befullad, akkor nezik azt is?Hihetetlen mennyi tunete van, amire nem is gondolnek...
2016. nov. 23. 22:31
 10/13 anonim ***** válasza:

7-es vagyok.

Semmi mas tunete nem volt, sot nem volt tul beteges sem. Az elso befulladasa 2,5 evesen volt, addig ettuk a tejtermekeket.

A leguti tunetek legalabb annyira utalnak tejallergiara, mint a bőr vagy szeklet tunetek.

Bar elso korben pulmonologiara kuldtek, ahol aszthmara vizsgaltak, de mivel az , es mas allergia (por, szor, stb.) is mind neg. volt, akkor szurtek tejre.

2016. nov. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!