Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 2 éves kislánynak bárányhimlő...

2 éves kislánynak bárányhimlő elleni védőoltás pro és kontra?

Figyelt kérdés
Nagyon határozatlan vagyok, szívesen venném a tapasztalatokat, vagy tanácsokat, aki jártas ebben a témában. Köszönöm.

2016. nov. 23. 21:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
pro: talán elkerülöd vele a három hét rettegést, amit az okozott, hogy a lányomnak agyi vasculitise lett :(
2016. nov. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
15 hónaposan kapta meg, a szúrás miatti sírást leszámítva kutya baja nem lett tőle.
2016. nov. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
3 hónapos volt mikor elkapta a bárányhimlőt, nem jött ki rajta rendesen. Egy évesen övsömöre lett-bármikor kijöhet rajta ha legyengül az immunrendszere. Ha nem kapta volna el olyan korán én beadattam volna neki.
2016. nov. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Pro: nagy eséllyel elkerüli az övsömört, a bárányhimlő max enyhe formában jelenik meg nala

Kontra: nem véd 100%ban, tehát lehet himlos és nem ad eletreszolo védelmet.


Én beadattam.

2016. nov. 24. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nálunk a gyerekorvos nem ajánlja, mert nem tudni, meddig véd, és felnőttkorban veszélyesebb a bárányhimlő.
2016. nov. 24. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
övsömör miatt nem dolgozhatok élelmiszeriparban, hiába azt tanultam és szeretem.
2016. nov. 24. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem az első vàlasznál jobb érv nem kell...
2016. nov. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Nem igazán vagyok tisztában ezzel, de én úgy értelmeztem, hogyha megkapja a kicsim a védőoltást és esetleg mégis a járvány idején elkapja a bárányhimlőt, túlesik a betegségen, de mégsem olyan durva lefolyású lesz nála, mintha nem kapta volna meg. Tehát megszerzi a védettséget.

Vagyis az oltás ellenére lehet bárányhimlős, csak nem 200 pöttyel és 40 fokos lázzal, hanem enyhébben.

Vagy én tudom ezt rosszul?

Ha van oltása és esetleg még el is kapja a bárányhimlőt, utána már nem lesz védett?

2016. nov. 28. 11:16
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Igy van ahogy irod. Vagy el se kapja vagy nagyon enyhe lesz.
2016. nov. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
59%

Sajnos van olyan gyerek aki megvakult vagy megsüketült bárányhimlő szövődmènyétől. Nem akarom tudni hogy él utána az a szülő aki ezt megakadályozhatta volna egy oltással de nem tette mert az xy azt mondta hogy felesleges, jobb átesni rajta, nem véd, neki is volt gyerekkorában stb.


Emberek hihetetlen hogy nem fogják fel hogy nincs kontra érv az oltásokra.


Kèrdező adasd csak be nyugodtan.

2016. nov. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!