Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » "Lélegeztettem" a gyerekem,...

"Lélegeztettem" a gyerekem, jól csináltam?

Figyelt kérdés

3,5 éves kislányom feldugott az orrába egy játékot (utólag kiderült egy nagyobb darab gumi volt).

Hatalmas üvöltés, én felfektettem a gyereket az asztalra és befújtam a száján. Közben a szabad orrlukát a férjem befogta. Kb 3-5 fújásra kijött a játék, rengeteg takonnyal együtt.

Úgy láttam nem lett baja az orrlukának, a gyerek is utána teljesen jól volt, éjszaka is minden rendben volt. Ma is rendben van a kislányom.


Én is csak utólag döbbentem rá mit csináltam, ezt egy gyerekműsorban láttam még évekkel korábban. Úgy gondolom nem volt azért életveszély, mert egy ekkora játék nem tudott volna tovább menni a járatokon.


Inkább azt kérdezném, hogy nem árthattam-e ezzel a gyereknek. Tegyük fel én a 3-4szer nagyobb testem erejével túl nagy erővel fújtam a levegőt és kárt teszek a kis tüdejében. Vagy hasonló.


Nyilván a számban levő baktériumokat átadtam, de ez a kisebbik rossz, nem hiszem, hogy nagyobb baj lehetne ebből.


Köszi a véleményeket.



2016. dec. 27. 09:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%

üvölt a gyerek tehát lélegzik... minek is kellett lélegeztetni?:) ha lejjebb ment volna az a valami akkor bele fújhattad volna a tüdejébe ezzel, nagyobb kárt téve mint ami valójában volt...

így most kétlem hogy bármi kárt tettél volna vele, de tanuld meg ha valami elakad a légútban akkor erre van szükség nem lélegeztetésre! [link]

2016. dec. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

1-es köze nincs ennek ahhoz, ami történt. Az orrában volt egy játék nem a torkában akadt el. Akkor természetesen nem csináltam volna ezt.


Nem szó szerint lélegeztettem (azért is raktam idézőjelbe) hanem belefújtam a szájába. Tehát csak egyirányú légmozgás volt (leszámítva a gyerek lélegzését). Ezen kívül szinte lehetetlennek tartom, hogy egy jó körömnyi játék az orrlukán keresztül le tudjon jutni a torkába, az orrjárat kizárt, hogy akkora legyen. Csipeszt azért nem akartam használni, mert féltem azzal csak feljebb nyomom a játékot. Ezért tűnt ez a legjobb megoldásnak.

2016. dec. 27. 09:23
 3/12 anonim ***** válasza:
26%
Bár még nincs gyerekem, de ennek ellenére fogadd gratulációmat, hogy megőrizted a lélekjelenléted, és rögtön megtaláltad azt a módszert, amivel megmenthetted a gyerekedet. Szerintem nagyon jól csináltad, és ezt csak az támaszthatja alá, hogy a gyermeked él és virul ezután az ijesztő eset után. A szádban lévő baktériumoktól ne félj, de én amilyen parás vagyok, tuti elvinném orvoshoz, hallgassa meg a tüdejét. Bár tudom, felesleges, de megnyugtatásképp.
2016. dec. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%
Legközelebb az orrszívót kapd elő! ;)
2016. dec. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Utólag okos az ember, stresszhelyzetben nem hiszem, hogy rögtön eszébe jut az embernek az orrszívó.
2016. dec. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Akkor tényleg nem jutott eszembe az orrszívó. De nem is tudom, kiszívta volna-e. Próbáltam magamon és elég gyengén szív. És itt a kislányomnak többször erősen kellett az orrába fújni, hogy kifújjam a játékot, mert beszorult. Nem hiszem, hogy egy orrszívó kiszívta volna. Lehet egy gyöngyszemet kiszívott volna nem tudom.
2016. dec. 27. 11:30
 7/12 anonim ***** válasza:

Én jártam már így! Egy borsót dugodbe a lányom az orrába, azt kiszippantotta az orszívó. De a nagyobb nehezebb dolgokat már nem hiszem h kiszívná. ( van hogy a fikát se húzza ki)


A lényeg az h jól van. Nem lett baj!

2016. dec. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
85%

mondjuk a szájába fújt levegő rohadtul nem felfelé, az orra felé megy, hanem a tüdejébe... próbálj meg úgy levegőt venni a szádon, hogy közben az orrodon kijön, nem fog sikerülni.

Nem hiszem el a történetet.

2016. dec. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

8-as mégis mi a búbánatért írnék ki kamuban ilyet, komolyan mondom az emberek rosszindulata határtalan.


Próbáld ki egy emberen, be fog jönni. A levegő arra megy amerre könnyebb utat talál magának. Pontosan ezért kell újraélesztésnél befogni az orrot ember, mert akkor kijönne ott a levegő!


Fiatala koromban mikor csókolóztam a párommal párszor viccből belefújt a számba csók közben és még véletlenül sem a tüdőm felé ment a levegő hanem az orromon keresztül.

2016. dec. 27. 13:50
 10/12 A kérdező kommentje:
2016. dec. 27. 13:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!