Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Bárányhimlőre cinkrázó?

Bárányhimlőre cinkrázó?

Figyelt kérdés
Eddig úgy tudtam, hogy cinkrázót lehet használni a bárányhimlős kiütèseknèl, erre tegnap olvastam cikket, amelyben azt írják, hogy nem ajánlatos használni a felülfertőződès miatt.
2017. jan. 6. 07:13
 1/10 anonim ***** válasza:
56%

Most erre mit lehet ìrni?! Idiótàk.

Eddig sem lehetett a nyìlt sebbe kenni. Az hogy van aki ràkente és felülfertőződött az egy dolog.

Mert hiàba gyàrtyàk az ilyen olyan többezer Ft- os zseléket,géleket,sprayket stb... Azokat sem lehet a màr nedvedző,gennyedző sebekre kenni.

Ez egy jó marketing, hogy vedd meg. Semmi több.

2017. jan. 6. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

1#es vagyok.

Ez kb ugyanolyan mint a c vitamin vedd meg kapszulàban 1000-3000Ft- ért a havi adagot,mìg beslattyogva a gyógyszertàrba ugyanezt megkapod, aszkorbinsav néven (ami ugye a c vitamin neve)kb 300Ft- ból.

2017. jan. 6. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekünk azt javasolta a gyerekorvos. Azzal kentem. Semmi baja nem lett tőle.
2017. jan. 6. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nálunk már nem ajánlotta a doki bárányhimlőre a cinkrázót (múlt hónapban volt a 4 évesem és a két hónapos kislányom is) A mentolos hintőport javasolta olcsóbb megoldásnak, de a legjobb a PoxClin hab vagy a Virasoothe spray, bár ezek már ezresekbe kerülnek. Mi a PoxClint használtuk, szépen gyógyult mindkettőnél a kiütés, és a viszketést is enyhítette nekik.
2017. jan. 6. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
46%

A poxclin hab tényleg jó.

Ugyanannyira, mintha egy aloe levelet eltörsz és annak a levével kened be a kiütéseit ;-)

Csak az egyik ingyen van vagy max 1500Ft a növény,amit ugye csak egyszer kell megvenni, mìg a hab 4000Ft körül mozog, és nem biztos, hogy 1 elég.


Nagyon durvànak érzem,hogy mennyire rà van mindenki kattanva a mesterséges dolgokra...

Kb olyan mint a bekevert amerikai palancsinta por 800Ft- ért... 20dkg liszt egy fél sütőporral... és megveszik a flancos csomagolàs miatt. Na ez a szörnyű.


Nem azt mondom,hogy nem kell gyógyszer meg védőoltàs. De azért józan paraszti ésszel bele kellene gondolni, hogy mi az aminek értelme van és mi az ami csak beetetés.

2017. jan. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
tavaly ment át sorozatba a 3 gyereken, nem kentem nekik semmivel fenistil cseppet írt fel a doki és azt adtam nekik.
2017. jan. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
31%
Aloe First sprayvel fújtam mindkét lányom, nagyon sokat segített. Cinkrázót már nekünk sem írtak fel, de mentholos hintőport igen.
2017. jan. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Egyik orvos nálunk javasolja, másik nem. Mi 2 napig, amíg viszketett neki kentük, utána nem. Semmi baja nem lett tőle, szépen leszárította és ennyi. Aki nem javasolta doktornő, ő azt mondta, hogy vakolatot képez és alatta be tud gyulladni. A másik orvos szerint viszont pont segít megelőzni a gyulladást. Nah most legyen okos az ember. Mi két napig kentük, aztán elhagytuk. Kapott fenistil cseppet meg immunerősítőt és minden gond nélkül átesett rajta.
2017. jan. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!:) Most tartunk a 3. napnál, használtam cinkrázót + fenistil cseppet, eddig elèg jól viseli a kisfiam, mèg nem viszketnek a "pöttyöcskèi". Lehet elhagyom a cinkrázót, s áttèrek aloe verára.
2017. jan. 6. 12:00
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem is minhárom babám volt ,nyáron hál istennek, amivel ezer évvel ezelőtt is cinkrázo estére fenistill cseppet kaptak és 2 hét alatt letudtuk ennyi!!

Nem volt oltás mizéria adassam ne adassam stb....

2017. jan. 10. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!