Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Bárányhimlő elleni oltás volt...

Bárányhimlő elleni oltás volt 25 évvel ezelőtt is?

Figyelt kérdés
2017. jan. 20. 06:22
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
84%

"Most mindenféle mérgeket belefecskendeznek a gyerekekbe kötelező védőoltás címén."

Ja ezekkel a "kötelező védőoltás címén belefecskendezett mérgekkel" olyan betegségeket sikerül eliminálni, mint a:

* gümőkor (tuberkulózis. TBC)

ez ellen van a BCG oltás 1954 óta


* torokgyík (diftéria)

* szamárköhögés (pertussis)

* merevgörcs (tetanusz)

ezek ellen van a DPT-oltás 1954 óta


* járványos gyermekbénulás (poliomyelitis)

ez ellen volt a Salk-vakcina 1950 óta, a Sabin cseppek, majd az IPV-oltás 1992 óta


* kanyaró (morbilli)

* járványos fültőmirigy-gyulladás (mumpsz)

* rózsahimlő (rubeola)

ezek ellen van az MMR-oltás 1991 óta


Illetve az alábbi betegségek ellen kötelezőek a védőoltások:

* B típusú fertőző májgyulladás ("Hepatitis B") - 1999 óta

* Haemophilus influenzae B-baktérium ellen - 1999 óta

* pneumococcus-fertőzés - 2014 óta


Forrás:

* [link]

* [link]


"Már lehet hogy az első oltással megkapnak egy chipet GPS helymeghatározó rendszerrel. "

Ezt már a Mythbusters csapata cáfolta:

[link]

de egyébként is gondolj bele: egy GPS vevő + GPRS/LTE/WIFI/BT-adó nagy méretű, sok energiát igényel, könnyen kiderülne, ha oltáskor ilyet implementálnának beléd


Kár hogy a butaság/hülyeség/áltudományos tézisek/összeesküvés-elméletek ellen nincs védőoltás. ;(

2017. jan. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Abbey14 válasza:
0%
Hiába estél át esetleg bárányhimlőn, az csak kb. 20 évig ad védettséget (szerintem az oltás is). Utána újra elkaphatod.
2017. jan. 25. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Nem volt. Voltam baranyhimlos 5 evesen. Es jelentem elek es virulok. Sot eletre szolo immunitasom van. Testverem tolem kapta el par honaposan es jelentem o is el es virul! Teljesen felesleges oltas. Egyre tobb neurotoxinnal terheled a szervezetet.
2017. máj. 5. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!