Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Megfázásos betegség után...

Megfázásos betegség után mikor engeded újra közösségbe a gyereket?

Figyelt kérdés
Ha már tökéletesen egészséges (tehát nyoma sincs megfázásnak) vagy ha még van egy-egy köhögés, esetleg orrát fújja párszor, de már jól van, gyógyszert nem szed, stb...? Elsősorban azok válaszát várom, akiknek ez táppénz kérdés is.
2017. jan. 24. 14:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Szituációtól függ. Ideálisan, ha már teljesen jól van. De sokszor van olyan felnőttnél is, hogy a köhögés még akár 3 hétig is elhúzódik. Szerintem látja egy szülő a gyerekén, ha már bírja a strapát... ha már nem sápatag, nem karikás a szeme, hanem jó kedélyű, jó étvágyú, jól alszik, vidáman rohangál és ki tudja fújni rendesen az orrát arra a párszorra, akkor nálunk mehet.
2017. jan. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ugyanugy, mint elso. Altalaban azert egy kell a teljes gyogyulashoz 1 het kulonben konnyen visszaesik, arrol nem is beszelve hogyha virus okozta, es bar mar nincs laza de kohog es taknyos, megfertozi a tobbi gyereket szoval en eddig mindig megvartam a teljes gyogyulast (kiveve egyszer amikor mar csak pici szaraz kohoges maradt, az ki is tartott hetekig)
2017. jan. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, teljesen egyetértek. Két ovis gyerekem van, már a harmadik hetet kezdjük itthon. Először az egyik lett beteg, vírusos nátha, de mivel asztmás is, hát nála kivártam a teljes gyógyulást, ami tíz nap volt. Másnap a másik lett beteg, ez volt múlt hét csütörtökön, úgyhogy egy napot dolgoztam, utána velemaradtam itthon, ugye. Én is egy hetet adnék, de már csak néha köhög ("szaftosan"), napi 3-4X fújja az orrát, de csak ha rászólok. Hajlamos amúgy a fülfájásra, és aggódom, ha nem szólnak, hogy fújjon orrot, visszaesik. Konkrétan már alig kapok ebben a hónapban fizetést, a munkahelyem elvileg tolerálja, de attól tartok, ha esetleg meg kell válniuk valakitől, én leszek az... Amúgy meg neki is "járna" az egy hét pihenés.
2017. jan. 24. 16:13
 4/4 anonim ***** válasza:
Csatlakozom a korábbiakhoz, én is így szoktam. Ilyen elhúzódó esetben nem megoldás, hogy a pároddal váltsátok egymást táppénzen? Mi férjemmel úgy szoktuk megoldani, hogy hol én, hol ő marad a gyerekkel, ha beteg...így egyikünk munkáltatója sem problémázik.
2017. jan. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!