Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Bárányhimlős tapasztalatokra...

Bárányhimlős tapasztalatokra lennék kíváncsi, hogy többgyermekes családokban beigazolódott-e, hogy az első betegnél a legenyhébb?

Figyelt kérdés
Igaz az, hogy a tesók közül minél később kapja el vmelyik, annál súlyosabb? Doktornő is mondta ezt nekem, de nem igazán értem, hogy ez igaz-e az ovis csoportra nézve is. Nálunk 4 gyerek van, az első vezetünk a harmadik gyerek. A két nagyobbnál és a babánàl egyelőre semmi, bár még bőven lappangási időn belül vagyunk. A fiam úgy tele van hólyagokkal, hogy a háta szinte ki sem látszik, ehhez képest a kezén lábán alig, de volt a fülében, szemén szája szélén, nyálkahártyán is. Az ovisok közül ő viszonylag későn kapta meg, a csoport nagy része már túl van rajta. Szerintetek mennyire valószínű ezek alapján, hogy a tesóknak még keményebb lesz? Az ő csoporttársaik között kevesebb volt a beteg.
2017. febr. 5. 20:30
 1/8 A kérdező kommentje:
* az első BETEGÜNK akart lenni.
2017. febr. 5. 20:36
 2/8 Katalin02 ***** válasza:
Nekem 2 gyermekem van a nagy az oviból hazahozta ÉS 3 hétig volt pöttyös és pontosan 2 hétre rá (miután a fiamon kijött) elkapta a 4hónaposomon neki semmi extra nem.volt gyorsabb lefolyású volt mint a nagyon. Nemhiszem hogy azon múlik hanyadinak kapják el a betegséget!
2017. febr. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az elsőnél enyhe volt (7 éves), a második gyerek szegényemen rengeteg helyen szinte összefüggő volt (4 éves) :( a harmadiknak szintén enyhe volt (1,5 éves). Aztán pont ebbe a sorba is ment végig rajtuk...előbb a nagy majd mire az jól lett jött a középső és rá 3 napra a kicsi),de az egyetlen fiú szívta meg a legjobban.
2017. febr. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Három kisfiúnk van, kéthetes váltásokban lettek bárányhimlősek, és igen, a legelső úszta meg legjobban, cserébe az ő homlokán maradt meg egy kis heg.
2017. febr. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ezt én is hallottam, de őszintén szólva nem nagyon értem a logikáját, nem mindeg, hogy a tesójától vagy az ovis csoporttársától kapja el?

Nálunk az nagyon kevés pötty volt, de durván belázasodott tőle,

a kicsi tele volt pöttyel, de csak egyszer volt kis hőemelkedése. Így nehéz megmondani, melyik volt a durvább, de a nagyot sokkal jobban megviselte.

2017. febr. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mi hárman vagyunk testvérek, 8 évesen én kaptam el, majd a két kisebb tesóm tőlem. Mindhárman jól viseltük szerencsére, lázunk sem igazán volt. Viszont apám is akkor kapta el tőlünk, ő akkor már 50 éves volt, ő 2 hétre ágynak dőlt, magas lázzal.

Amit leírtál, nekem abból úgy jön le, hogy minél később kapja el valaki (kora szerint), annál súlyosabb. Tehát pl. egy 15 évesnek súlyosabb, mint egy 5 évesnek?

2017. febr. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk bejött, a nagyon szinte észre se lehetett venni pár pöttyöt, abban sem voltam biztos, hogy azt kapta el. Aztán rá két hétre beteg lett a kicsi, full pöttyösen. De mivel utána a nagyon nem jött ki és változatlanul együtt voltak, egy szobában aludtak, ezért utólag gondoltam csak rá, hogy a nagynál az a pár pötty bárányhimlő lehetett.
2017. febr. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek! Ma reggelre a legnagyobbnál jelent meg néhány pötty, ami akár az is lehet... Kíváncsi leszek, mert az öcsin egyből nagyon sok és hatalmas kiütés volt.

Egyébként nekem is az a nem logikus, hogy nem mindegy kitől kapják el? A drnő úgy magyarázta, hogy amire a többedik tesó elkapja már nagyon sok vírust kap. Bár szerintem (persze én nem vagyok orvos) Az oviban ha 10 másikban lappang, sokkal több vírust kaphat, mintha itthon csak egy tesó hordozza. Az pedig tény, hogy minél idősebb korban jon, annàl komolyabb.

2017. febr. 6. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!