Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mi a véleményetek dr. Novák...

Mi a véleményetek dr. Novák Hunor írásairól? Hisztek neki? Én már 3-nál lázat csillapítok, ha betegek a lányaim. Lehet, hogy rosszul teszem? És ha köhög bármelyik, akkor a gyerekorvos ír Calcimuscot

Figyelt kérdés
2017. febr. 7. 20:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem jo amiket ír de tény és való h a láz nekem is mumusom.
2017. febr. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
30%

Elolvasom az írásait, de nem tudom miért. A facebookon nagyon osztogatják, mert megmondja a tutit.

Most olvastam a calcimuscról. Nekünk sokszor segített már. Az megint más, hogy nem akarják kiírni receptre.

A lázcsillapítást ezután is mindenki úgy csinálja, ahogy eddig. Ja, a kórházak tudnak ezen egy kicsit spórolni.

Írt még a probiotikumok hatástalanságáról. Ez burkolt reklám, mert szerinte 3 féle létezik és csak egy használ.

Írt a nátháról és az immunerősítőkről. Persze mind pénzkidobás. A cikk végén azért leírja, hogy milyiket érdemes kipróbálni.

Fenntartással kezelem, mint az összes többi facebookon megjelenő cikket.

2017. febr. 8. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
69%

A lázban egyetértek vele, én már rég nem csillapítom, csak akkor, ha a gyerek rosszul érzi magát miatta. Fiam most hogy beteg volt, lázasan teljesen jól elvolt, semmi sem látszódott rajta. De volt amikor kellett a csillapítás. Ő is erről ír, hogyha nem szükséges, akkor ne, de az anya ismeri a gyerekét, ő tudja mikor kell.

A Calcimusk nálunk sosem használt, nem is használom.

2017. febr. 8. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
72%
En felnottkent hallottam eloszor a calciumuskrol(tehat eletben maradtam nelkule is,pedig volt par gyerekbetegsegem).Lázat pedig en is csak akkor csillapitok,ha latom rajta,hogy szenved..amugy tok feleslegesnek érzem,de nekem anya se adott mar esz nelkul lazcsillapitot..o mindig is azt vallotta,hogy hagyni kell a szervezetet dolgozni..ezert szamomra nem volt nehez elfogadni ezeket az "uj iranyelveket"anyosom mas teszta,o sokkot kapott kb. Mikor 38.5nel eszunkbe se volt lazcsillapitot adni a gyereknek..de szépen elmagyaraztuk neki,azota mar megérti.de az a helyzet,hogy latom is a gyerekeimen,hogy tenyleg egyre rovidebb es enyhebb lefolyasu egy egy betegseg náluk...nem tudom ha gyogyszereznem oket mindig,mi lenne,de szerintem egy eve mar nen voltak lazasak szerencsere,max orrfolyas,enyhe kohogesig visznek egy betegseget..(5 es 3 evesek)
2017. febr. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
61%
Calcimuscot nem használok, lázat egyszer nem csillapítottam más miatt kb 38,6-nél, 1 óra múlva 39,4 lett, győztem hűtőfürdőzni, úgy kiütötte, hogy nem tudtam felkelteni. Az én gyerekeimnél 38 felett muszáj csillapítani, egyébként rossz is a közérzetük lázasan.
2017. febr. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem ez akkora paraszt vakítás.

Most ez tette be a kaput:

[link]

Az hogy kintvették a kálcium miatt érthető. Ez itthoni használatra jó pl arcüreggyulladásnál vagy kruppos roham megelőzésére. De ha már valakit kórházban kezelnek allergiás sokk miatt, akkor gondolom ennél komolyabb eszközei is vannak az orvosoknak.

Voltunk már kórházban magas lázzal miatt és itthon sem lihegik túl a dolgot. Hálisten' senki nem akarta hidegvizes lepedőbe csavarni a gyereket.

Az meg, hogy a magyarok követelik a hasi uh-t minden hasfájásnál és a vérvételt minden betegségnél az egy vicc.

A kórházi fertőtlenítésnél igaza lehet, de a többi...

2017. febr. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%

Igen olvasom és igen, hiszek neki. Többek között azért is, mert én is egészségügyben vagyok és nagyon örülök, hogy végre van valaki, aki próbál a hülyeség ellen küzdeni. Persze nehéz úgy, hogy pl itt is szemmel láthatóan a témához kicsit sem értő, de roppant sok szabadidővel rendelkező anyukák adják át egymásnak a baromságokat. Persze, aki egészségügyi témában itt tájékozódik, az meg is érdemli, hogy fals infókat kapjon kézhez. Novák Hunor nagyon jó dolgokat mond, nem kell minden mögé összeesküvés-elméleteket látni. Egyébként azt sem értem, hogy aki teljesen laikus a témában, az milyen jogon írja felül egy olyan ember tudását, aki 11 évig tanulja ezt. Persze mindnekinek joga van annak a tanácsát megfogadni, akié tetszik. Halt már meg Európában kisfiú difteriaban, és Magyarországon is nem egy gyermek az idióta szülője miatt.

Egyébként mikor patológiából tanultuk a hiperszenzitiv reakciókat, már akkor felmerült bennünk, hogy itt a kalciumnak melyik mediátorra van bármilyen hatása, mert tanulmányaink alapján egyikre sem volt. De persze én ezt tanultam, nem egy felanalfabeta anyuka vagyok, aki még az agyhártyagyulladás gyanús gyerekéről is inkább itt erdeklodik.

Novák Hunor senkire nem tukmál rá semmit és hinni sem kötelező neki.

Egyébként semmi vicc nincs abban, hogy a szülők ezt vagy azt követelnek. Én is ezt tapasztalatom és csak megerősíteni tudom, hogy az emberek mennyi hülyeséget olvasnak itt, aztán ha nem aszerint megy a kezelés, akkor teljesen fel vannak háborodva. Nem egy anyuka írta már felül a diagnózist és a terápiát itt a gyakorin is, azért mert itt nem azt mondtátok egymásnak.

2017. febr. 19. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
27%

Szóval aki 39-nél lázat csillapít és náthánál kálciumot ad a gyereknek (gyermekorvosi javaslatra) az felelőtlen szülő...mer'aszonta a novákhunor a facebookon.

De mégis hogy jön ide a diftéria és az agyhártyagyulladás (amit az orvosok is benéznek, de te már itt a gyakorin keresztül is tudod diagnosztizálni. Gratulálok!)?

2017. febr. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
71%

Nem írtam, hogy tudom diagnosztizálni, pont arra akartam kilyukadni, hogy itt diagnosztizálnak az emberek egymásnak epilepsziától kezdve, cukorbetegségen át, endokrinológiai betegségekig (utóbbit már néhány szuvas fogból is, persze kórelőzmény, labor vagy bármilyen egyéb infó nélkül) mindent. Az agyhártyagyulladásos kérdésben pedig maga a kérdező írta, hogy valszeg az van a háttérben :) de ezt pontosan tudod te is, csak belém akartál kötni.

Itt nagyon sokan hiszik azt, hogy azért, mert szültek máris valami doktori diploma társult mellé. Persze ez az ő bajuk, nem az én gyerekem, nem az én egészségem.

S mint írtam: Novák Hunor írásait nem kötelező megfogadni. Ő csak az itt lévő imbecill anyukák egy részén szeretne segíteni, ha már sikerült világra pottyantani egy gyereket, akkor korrektül gondoskodjon róla. És itt a hangsúly nem azon van, hogy Novák Hunor aztán valaki, hanem azon, hogy itt gyakorikérdéseken az ír, az válaszol, aki akar. Nem egyszer olvastam szakmámmal kapcsolatos nagyon fals infókat, amik a kérdező nem kicsi kárára mentek volna, ha megfogadja. Nem csak Novák Hunor írásait lehet megfogadni, de tudni kéne, hogy kitől lehet érdeklődni és milyen témában. Mert bocs, de az, hogy vki egyszer az életben látott epilepsziás rohamot, az ne akarja már megmondani a kérdezőnek, hogy a gyerekének valszeg az a baja (volt ilyen). És igen, minimum imbecillnek tartom azt is, aki ilyen súlyosságú kérdésekben itt érdeklődik, azt meg egy gonosz féregnek, aki minden tudás nélkül osztja az észt, "me' hát a antalvali aztat monta... " A diftéria és a többi pedig úgy jön ide, hogy ezen esetek mélyen tisztelt szülői pont ilyen arroganciával utasítják el a medicinát, mert amögé lobbit, meg összeesküvés elméleteket látnak, illetve a korábban említett észrevétel, hogy sokan gondolják az orvoslást a szüléssel automatikusan járó végzettségnek.

Mint minden szakmában, az orvosok között is vannak kontárok, ez igaz. Csak sokan nem létező érvekre hivatkozva utasítanak el amúgy adekvát kezeléseket, mert itt a gyakorin vki azt mondta.

2017. febr. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
79%
Az az orvos aki a 21. században is képes még kalciummal gyogyitani a náthás tüneteket inkább adja vissza a praxisat..katasztrófa..osdi elmeletekkel gyogyitanak de valószínűleg anélkül is meggyógyult volna mert pontosan annyit ér az a vacak. A lazcsillapitast meg az ellenzok nagyon kiforgatjak. Ha a gyereknek 39fokos laza van de jo a kozerzete akkor nem kell csillapitani. De ha 37.8nal valakinek már rossz a kozerzete akkor mehet.
2018. febr. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!