Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Anyukák! Mit tennétek? Mindjár...

Anyukák! Mit tennétek? Mindjárt megőrülök!?

Figyelt kérdés

Hosszú lesz!


Sok kérdést kiirtam már úgyhogy lehet ismerős lesz a sztori.

Ovis fiam 3 hete kb össze szedett vmit. Hőemelkedese volt. Másnap elvittem dokihoz. Pirosnak látta a torkát és adta is az antibiotikumot. Sumetrolim.jelzem,itthon én is megnéztem a torkát de nem láttam pirosnak,max rozsaszinesnek. Szedte 6 napig az antit . következő héten már vittem oviba. 4 napot járt. Aznap este magas láza lett és csúnyán köhögött. Elvittem másnap reggel dokihoz. Azt mondtan újabb csúnya baci. Most aktil duot adott és ipecacuana köptetőt. Eltelt 5 nap és úgy tűnt jól van hisz nem lázas stb. Közben a kisöccse is lebetegedett. Elkapta. Másnap újra doki. Azaz tegnap délelőtt. A nagyot elvileg ellenőrzésre vittem de kiderült h kezdődő arcüreggyulladasa van. Azt mondta a dr h adjak neki acc-t illetve ír ki zinnat tablettát.ezt holnap kezdjük el.

A kicsi is sajnos köhög és lázas. Írt neki is antit,supraxot. Meg ipecacuana köptetőt. Azt mondta tegnap a drnő h mindkettejüknek tiszta a tüdeje.

Nem voltam/vagyok nyugodt.

Ma du elvittem egy másik gyermekorvoshoz őket. Már találkoztam vele még nyáron mikor etelallergias lett a pici mikor kezdtük a hozzátáplálást,megnyerő és alapos volt. Elmondott mindent szórol szóra mi miért van. Szóval nem voltam nyugodt igy elvittem őket ma hozzá,kíváncsiságból ő mit mond.

Azt mondta h a sumetrolim semmit sem ér alapból,illetve h hoemelkedesre és picit piros torokra nem szokás még antibiotikumhoz nyúlni. Szerinte tök felesleges volt és h csak arra volt jó h legyengítette és ezért is lehet h össze szedte mar a komolyabb bacit. Viszont most indokolt a zinnat mert sajnos eléggé le van neki tapadva a nyák. A kicsinek is de neki nem annyira. A kicsinek Ambroxol tevat javasolt mert az sokkal jobb tán mint az ipec...ami szó szerint nem egy mai darab.

És ő azt mondja egyáltalán nem tiszta a tüdejük.

Felajánlotta h pénteken rendelési idő alatt rájuk néz. De közben szombaton délelőtt kellene menni a saját dokinkhoz is.

Tanácstalan vagyok.

Meg csalódott,ideges és kb a hajamat tudnám tépni,hogy juthattunk el eddig mikor adom nekik a gyógyszereket stb. Inhalalunk,infra lámpa stb. Meg mikor a saját dokinkat kérdeztem meg az első adag antinal h biztos kell e akkor mondta h igen szükséges.pedig éreztem h nem kellene. De hogy biraljam felül na dokit?

Párom azt mondja váltsunk orvost. Egyik felem hajlik is rá mert végülis megbízhatónak látom ezt a dokit,de kozben lelkiismeretfurdalasom van h csak úgy valtsak és kész? Mert amúgy mint ember szeretem a dokinkat ,nekem is ő volt a dokim. Szereti a gyerekeket is stb. De egy jó ideje meg ingott a bizalmam....egyik felem hozzá húz a másik már amoda.


Anyukák! Meg nyugtatnatok? Ugye rendbe jönnek a gyerekeim? Nem voltak még ilyen betegek 😞 nagyon félek!


2017. febr. 8. 17:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Persze, hogy rendbe jönnek, nyugodj meg. Én az Ambroxolos dokinál maradnék. Jobbulást nekik!
2017. febr. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Minden rendben lesz, meggyógyulnak hamarosan!

Biztos orvost váltanék. A bizalom nagyon fontos a gyerekorvosnál.

2017. febr. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%
Én elgondolkodenék az orvos váltáson. Mesélek egy sztorit, ahol mi lakunk egy gyermekorvos van,akit mindenki dicsért,mégis itt is sokszor teljesen felesleges gyógyszereket irt fel. Majd a nővéremnek nem vette észre,hogy vakbel gyulladás van, nem sokkal később úgy rohantak vele a kórházba mert sürgősen műteni kellett mert már majdnem perofralodott neki. Nekem 3 hónaposan kijött egy herpesz az arcomon(!) azt mondta,hogy csak tejkiutes, majd elmúlik magától,mire másnap akkorára nőtt hogy szinte a fel arcom betetítette,, azóta is ott a helye... de itt még mindig nem váltottunk, majd a vese medence gyulladásos félre kezelte,és hányás elleni koptetot írt fel rá! Ezzel nem rad ilyeszteni szerettem volna ,de ha van a közelben másik gyermekorvos,aki megbízható én elgondolkodnék a váltáson,és a gyermekek érdeket néznem,nem azt hogy lelkiismeret-furdalásom lesz.
2017. febr. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
* vesemedence gyulladásom
2017. febr. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is a váltásra szavazok, mert itt az a fő szempont, hogy te, mint anya, megbízz a gyerekorvosotokban, bármivel fordulhass hozzá.

2017. febr. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez sajnos nem így működik, hogy "sosem szabad felülbírálni" azt, amit az orvos mond! Sőt! Nagyon is résen kell lenni, mert sokszor hülyeséget beszélnek/csinálnak az orvosok is. Én 11 évesen belázasodtam. 39 fokos lázam volt, mikor anyám felhívta a gyerekorvost, hogy gáz van, mire az közölte, hogy nem jön ki, vigyen oda engem anyám a rendelőbe. Anyám sírva könyörgött, hogy jöjjön ki, de nem. Bevitt a rendelőbe. Az ajkam kirepedt a láztól és egy nap alatt begennyesedett. Reszkettem, mimt a kocsonya, a ruha épp csak nem gyulladt be rajtam, mire rám nézett és leordított, hogy fejezzem be a szimulálást és jóformán kirugdalt minket anyámmal a rendelőből. Éjjelre 41 fokos lázam lett a gyógyszer és hűtőfürdő ellenére. Mentőt kellett hívni. Nem én voltam az egyetlen ilyen eset. Egy idő után magától cuccolt össze és csapot papot ott hagyva elköltözött valahova az ország másik végébe, mert sok szülő már komolyan azzal fenyegette, hogy rágyújtják a házát. Csak addigra, mire eltakarodott, engem teljesen tönkre tett az örökös augmentin felírogatással, mert augmentinen nőttem fel és többek között ennek tulajdonítja a nőgyógyászom a pajzsmirigy alulműködésemet.

A másik sztori: terhes vagyok és az elején progeszteront kellett szednem. A dokim a 6. héten írta fel napi 3x2 adagban és a 10.héten azt mondta, hogy abba hagyhatom, este már ne is vegyek be. Ha hallgattam volna rá... nem lehet abba hagyni a 12.hét előtt és fokozatosan csökkenteni kell az adagot. Persze, ha elvetéltem volna, mert hallgatok rá, akkor mosta volna kezeit. Orvost váltottam rögtön!


Ezzel a két példával azt akarom mondani, hogy igenis, van olyan, hogy baromi nagy hülyeséget mond az orvos és ha lehetőséged váltani, akkor válts lelkifurdalás nélkül! Be se kell menned hozzá bejelenteni, hogy váltani akarsz, mert ha átmész a másikhoz, akkor elintézik ők egymás között az átjelentkeztetést.


A fiúk rendbe fognak jönni, ez tény. De annak érdekében, hogy többet ne legyenek rosszul kezelve, váltsd le ezt az orvost, bármennyire is kedves ember.

2017. febr. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A 3,5 éves lányom 7 hetet volt itthon tavaly 4 nap megszakítással, amint jobban lett az alig 1 éves testvére lett beteg, persze 1,5-2 nap múlva a nagy is visszaesett... Nekem mindig azután lettek rosszabbul hogy ellenőrzésre vittem őket, egy idő után már az orvos mondta hogy majd hívjam ha nem javulnak, ne vigyem oda mert a legyengült szervezetükkel csak elkapnak valami újabb dolgot..

Én biztos nem vittem volna csak azért mert hőemelkedése volt, na mindegy, a te gyereked, de szerintem pont akkor lett odacseszve neki, plussz piros torokra antibiotikum.. Hát én is orvost váltanék, ahogy tettem is, bár nálunk az orvosnak kb a közelébe sem lenne szabad gyereket engedni...

2017. febr. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én valtanék közben adj neki probiotikumot. Enterol a legjobb ...... [link]
2017. febr. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!