Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Oltás után antibiotikum! Járt...

Oltás után antibiotikum! Járt így valaki? Megnyugtatnátok?

Figyelt kérdés
14 hós lányom szerdán kapta meg a kotelezo védőoltást (DTPa-IPV-HiB és a pneumococco). Szerda estétől van láza (38,7-39,3) folyamatosan. Kúppal le lehet vinni, de csak 5-6 órára. Folyik az orra, köhög egy kicsit. Ma elvittem az ügyeletre, ott azt mondták tüszős mandulagyulladása van (tele van lepedékkel a mandulája) és antibiotikumot írtak fel. Mondtam természetesen, hogy kapott oltást szerdán. Mivel nem vagyok orvos, természetesen nemkérdőjelezem meg a döntést, de nagyon féltem. Járt valaki így, hogy oltás után nem sokkal antibiotikumot kellett szednie? Mármint a babájának? Köszi előre is!
2017. febr. 11. 16:21
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Ugyanigy voltunk mi is.

De mi nem kaptunk antit tüszősmandulara. Úgyhogy ezt nem értem ti miért kaptatok.elvileg. azt vírus okozza

2017. febr. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hu, koszi a gyors valaszt! Akkor ti is pont gy jártatok az oltás után? Megkérdezhetem hány napig tartott a láz? És ti mit kaptatok rá? Én most akartam kiváltani az antibiotikumot, de a városunkban sehol sincs. Leghamarabb holnap reggel lesz. Én is nagyon bizonytalan vagyok, hogy kell-e neki, főleg így oltás után rögtön...
2017. febr. 11. 16:38
 3/4 anonim ***** válasza:
A tüszősmandulát okozhatja baci is.
2017. febr. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, 6 hós oltás után (beleestünk az átvariált oltási rendbe így 2,4 és 6 hónaposan voltak). Szerdai nap mentünk oltatni, pénteken már beteg volt. Hörghurut. Az orvos azt mondta vírus és vigyük vissza hétfőn, addig romlott még és kapta az antibogyót. Jobbulást a lányodnak!
2017. febr. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!